گرامیداشت رییس جمهور ایران در سومین دانشگاه برتر جهان در روسیه

گرامیداشت رییس جمهور ایران در سومین دانشگاه برتر جهان در روسیه

علاوه بر این، در حیاط بنای تاریخی، سه پایه ای با تصویر سید ابراهیم رییسی نصب شده بود که دانشجویان، پژوهشگران دوره دکترا و کارمندان موسسه آموزش عالی در طول روز بر آن گل گذاشتند.

ولادیمیر لیتویننکو به نمایندگی از تمامی اساتید دانشگاه به ملت ایران و سازمان های علمی – آموزشی این کشور که با دانشگاه همکاری دارند، تسلیت گفت. وی خاطرنشان کرد که تلاش برای حفظ تمامیت ارضی که ملت جمهوری اسلامی ایران با وجود سخت ترین فشارها از سوی غرب طی چندین دهه برای آن اهتمام کرده اند، بی شک شایسته احترام است. به همین خاطر، فاجعه جان باختن آقای رییسی در تمام سرزمین های متمدن از جمله روسیه بازتاب داشته است.

ولادیمیر لیتویننکو در جمع دانشجویان و اساتید در کنار پرتره رییس جمهور ایران اظهار کرد: کشورهای ما نقاط اشتراک بسیاری دارند. به عنوان مثال، ارزش های سنتی خانواده و توجه خاص به تاریخ و سنت ها که مبتنی بر ایدیولوژی هر دو کشور است و همچنین ظرفیت های بسیار زیاد که به واسطه آن می توانند آینده را متصور شوند و در مقابل تهدیدات مقاومت نشان دهند. ما موضوعات بسیاری برای تبادل با یکدیگر داریم اما مهمتر از همه همکاری های ماست و برای من روشن است که تشریک مساعی نتایجی موثر و پرثمر به دنبال خواهد داشت.

رییس دانشگاه همچنین تصریح کرد که درگذشت ابراهیم رییسی بار دیگر همه افراد عاقل را مجبور می کند به یاد داشته باشند که امروز مبارزه برای چه آرمان هایی صورت می گیرد، در پشت پرده این رویارویی های در حال فزونی چیست و سوالات زیادی را به ذهن می آورد. به عنوان مثال، در واقع چه حقیقتی در پس مفاهیم هولناک «لیبرالیسم» یا «دموکراسی» پنهان شده است؟ و نیروهای پنهان در پشت این عبارات و دیگر اصطلاحات مثبت چه تاثیر مخربی بر همه ما دارند؛ این نیروها سعی دارند حاکمیت جهانی را با مهار مصنوعی همه کسانی که توسعه حاکمیتی را در خط مقدم قرار می دهند، به دست بگیرند.

رییس دانشگاه معدن سن پترزبورگ همچنین بیان کرد: از این فرصت استفاده کرده و می خواهم به تک تک دانشجویانی که نسبت به این فاجعه واکنش نشان داده و برای قرار دادن گل بر تصویر رییس جمهور درگذشته ایران به این محل آمده اند بگویم که شما آینده روسیه هستید و نه تنها جایگاه شخصی شما، بلکه سرنوشت کل کشور نیز به تحصیل امروز شما بستگی دارد. کوشا باشید، اهداف بلندپروازانه تعیین کنید و به آنها برسید، به یاد داشته باشید که یک خانواده قوی و خودکفا اساس جامعه و هسته اصلی آن است. بایستی مراقب سنت های حسن همجواری با شرکای خارجی خود باشیم و کسانی را که جان خود را فدا کردند تا کشورهای ما امکان توسعه پایدار داشته باشند، فراموش نکنیم. وی در ادامه یاد و خاطره قربانیان را با اعلام یک دقیقه سکوت گرامی داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرامیداشت رییس جمهور ایران در سومین دانشگاه برتر جهان در روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرامیداشت رییس جمهور ایران در سومین دانشگاه برتر جهان در روسیه"، کلیک کنید.