کدام نوع رژیم غذایی خطر مرگ را کاهش می دهد؟

کدام نوع رژیم غذایی خطر مرگ را کاهش می دهد؟

آفتاب نیوز :

محققان گزارش دادند که دوری از مصرف گوشت با کاهش خطر بیماری قلبی، سرطان و مرگ زودهنگام مرتبط است.

پس از بررسی نزدیک به 50 مطالعه روی چنین رژیم هایی که بین سال های 2000 تا 2023 منتشر شد، یک الگوی واضح ظاهر شد: این رژیم ها با خطر کمتر سرطان و بیماری های قلبی مرتبط با تنگی شریان ها مرتبط بودند. نکته قابل توجه این است که به نظر می رسد این رژیم های غذایی خطر ابتلاء به سرطان پروستات و سرطان های دستگاه گوارش مانند سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد. رژیم های گیاهخواری نیز با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی مرتبط بود.

علاوه بر این، رژیم های غذایی گیاهی احتمال چاقی، التهاب و کلسترول بد LDL را کاهش می دهد.

«متیو لندری»، یکی از نویسندگان و استادیار بهداشت جمعیت و پیشگیری از بیماری در دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: «این تحقیق به طور کلی نشان می دهد که رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان می تواند مفید باشد و برداشتن گام های کوچک در این مسیر می تواند تفاوت ایجاد کند.»

او گفت: «برای مشاهده برخی از این مزایا، لازم نیست کاملاً گیاهخوار شوید. حتی کاهش یک یا دو روز در هفته مصرف محصولات حیوانی می تواند در طول زمان فوایدی داشته باشد.»

لندری گفت: «در حالی که کاهش مصرف گوشت ممکن است به جلوگیری از چاقی کمک کند، مزایای آن فراتر از آن است.»

یکی از دلایل احتمالی این است که بسیاری از میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی ضدالتهابی و آنتی اکسیدان هستند که می توانند تجمع پلاک در رگ ها را کاهش دهند.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، محصولات گوشتی فرآوری شده مانند بیکن یا سالامی نیز خطر ابتلاء به سرطان را افزایش می دهند. این سازمان به طور کلی گوشت قرمز را “یک ماده سرطان زا برای انسان” می داند.

علیرغم یافته های مثبت در بررسی جدید، محققان از توصیه رژیم های غذایی گیاهی به همه خودداری کردند.

نویسندگان همچنین هشدار دادند که رژیم های غذایی گیاهی ممکن است منجر به کمبود ویتامین B 12 شود، اما لندری خاطرنشان کرد که می توان با مصرف مکمل B 12 این مشکل را برطرف کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام نوع رژیم غذایی خطر مرگ را کاهش می دهد؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام نوع رژیم غذایی خطر مرگ را کاهش می دهد؟"، کلیک کنید.