جزییات جدید از فساد در فوتبال؛ 400 سکه رشوه پرداخت شد

جزییات جدید از فساد در فوتبال؛ 400 سکه رشوه پرداخت شد

به گزارش خبرگزاری تیکسر؛ در هفته های اخیر موضوعی تحت عنوان فساد در فوتبال مطرح شده که هر روز ابعاد جدیدتری از آن افشا می شود. چند روز قبل هم مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به این موضوع گفت: “اطلاعات ما در حدی هست که اعلام شده است. موضوع پرداخت رشوه از سوی دادگستری کرمان درحال پیگیری است و اگر ثابت شود، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم برخورد می کند”.

حالا در این زمینه تیکسر به اطلاعات جدیدی دست یافته که از نحوه کشف این فساد و تعداد سکه های پرداخت شده پرده برمی دارد. بر اساس اطلاعاتی که از سوی یک مقام آگاه در اختیار تیکسر قرار گرفته است، وقتی تیم مدیریتی باشگاه مس رفسنجان تغییر کرد، مدیران جدید متوجه بدهی 220 میلیاردی می شوند و در ادامه بعد از بررسی اسناد مالی باشگاه مشخص می شود که برای بخش زیادی از هزینه هایی که انجام شده هیچ سند مالی وجود ندارد.

مدیران باشگاه مس اطلاعات کسب شده خود را با مدیران بالا دستی در شرکت ملی مس در میان می گذارند و این شرکت هم نسبت به احقاق حق خود اقدام حقوقی می کند. در ادامه با ورود نهادهای اطلاعاتی و بررسی تراکنش های مالی حساب باشگاه مس رفسنجان، مشخص می شود ارقام سنگینی از حساب این باشگاه به حساب سه صراف واریز شده است. در ادامه بعد از احضار صراف های مذکور، آن ها اعلام می کنند در قبال فروش 400 سکه طلا و مقادیری دلار و یورو، ارقام مذکور به حسابشان واریز شده است.

نکته جالب در این میان است که مدیران جدید باشگاه هیچ سندی درباره نحوه هزینه کرد سکه ها و دلارها در باشگاه پیدا نمی کند. این یعنی هیچ سندی در باشگاه مس رفسنجان وجود نداشته که نشان دهد این سکه ها و ارزهای خریداری شده به چه اشخاصی داده شده است.

با احضار مدیران سابق باشگاه مس رفسجان، آنها مدعی می شوند که سکه ها و دلارها به در خواست سرمربی وقت تیمشان به افرادی که او تعیین کرده پرداخت شده اما سندی در این باره در باشگاه ثبت نشده است. در ادامه هم افرادی که نامشان از سوی مدیران سابق مس رفسجان مطرح شده، احضار می شوند تا توضیحات خود را مطرح کنند.

این پرونده همچنان مفتوح است و مرجع قضایی پیگیر ماجرا است و تا رای نهایی دادگاه، همچنان باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا ارقام پرداخت شده در قالب رشوه بوده یا موضوع دیگری مطرح بوده است.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات جدید از فساد در فوتبال؛ 400 سکه رشوه پرداخت شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات جدید از فساد در فوتبال؛ 400 سکه رشوه پرداخت شد"، کلیک کنید.