900 بیماری مشترک بین انسان و دام با پدافند غیرعامل کنترل می شود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

900 بیماری مشترک بین انسان و دام با پدافند غیرعامل کنترل می شود - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکسر، علیرضا رفیعی پور پیش از ظهر دوشنبه در رزمایش ملی جهاد دامپزشکی که در شهرستان طالقان برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت جمعی از کارگزاران نظام با اشاره به اینکه امروز در این مراسم گرد هم آمده ایم تا به حوزه اقتصاد و سلامت و بهداشت عمومی جامعه کمک کنیم، گفت: ماهیت فعالیت سازمان دامپزشکی به حوزه پدافند غیرعامل بر می گردد.

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از پدافند غیرعامل مبنی بر اینکه این نوع پدافند مانند گلبول سفید در کالبد انسان است، عنوان کرد: دامپزشکی گلبول سفید کالبد اقتصاد کشور و بهداشت و سلامت عمومی جامعه است که با پدافند غیرعامل 900 بیماری مشترک بین انسان و دام را کنترل می کند تا جامعه انسانی به آنها مبتلا نشوند.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز با بیان اینکه سازمان دامپزشکی در حوزه مدیریت بحران مسوولیت هایی را به صورت مستقیم بر عهده دارد، مطرح کرد: در این رزمایش اکیپ های دامپزشکی اقدام به تزریق واکسن به دام ها می کنند تا مردم درگیر بیماری های مشترک خطرناک نشوند. جابجایی واکسن در دستان همکاران دامپزشکی برای حفظ سلامت و سرمایه دامی عامل خطری برای آنهاست.

رفیعی پور با تاکید بر اینکه ما باید مرزهای ایمنی بیماری های دامی را در حوزه حیات وحش و اهل مدیریت و کنترل کنیم، اظهار کرد: خرداد ماه زمان مبارزه و مقابله با این بیماری ها بوده و فعالیت های دامپزشکی پیش بینی شده است.

در این رزمایش فعالیت اکیپ های دامپزشکی در حوزه بیماری های خطرناک مشترک بین انسان و دام بوده و در کل وظیفه دامپزشکی پشتیبانی از تولید و سلامت مردم است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "900 بیماری مشترک بین انسان و دام با پدافند غیرعامل کنترل می شود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "900 بیماری مشترک بین انسان و دام با پدافند غیرعامل کنترل می شود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.