۶۶۰۰ واحد مسکونی تا پایان شهریورماه در ایلام افتتاح می شود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

۶۶۰۰ واحد مسکونی تا پایان شهریورماه در ایلام افتتاح می شود - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکسر، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز چهارشنبه ۶ تیرماه در مراسم بزرگ‌داشت اربعین شهدای خدمت (شهید آیت‌الله دکتر رئیسی و همراهان)، ضمن گرامی‌داشت چهلمین روز شهادت شهید رئیسی و همراهان و شهدای هفتم تیر، اظهار داشت: آن‌چه که شهید جمهور را محبوب قلب‌ها کرد اخلاص و اعتلای دین رسول الله (ص) و عمل‌گرایی او بود و نمونه این محبوبیت حضور میلیون‌ها نفر در آیین تشییع این رئیس‌جمهور به‌عنوان خدمت‌گذار مردم بود.

وی با اشاره به تقارن چهلمین روز از شهادت شهید رئیسی با سالگرد شهید بهشتی، افزود: مزد شهید جمهور چیزی جز شهادت نبود.

بهرام‌نیا خاطرنشان کرد: بنابر این بود که قبل از اربعین‌حسینی در قالب سفر دوم، میزبان رئیس‌جمهور شهید در استان باشیم و بر این اساس مصوبات سفر دوم مصوب و ابلاغ شده بود که از نظر ریالی اعتبارات آن، ۱۱ برابر پروژه‌های دور نخست سفر رییس‌جمهور در مهرماه ۱۴۰۰ است.

وی افزود: پروژه‌هایی که مصوب سفرهای استانی رئیس‌جمهور شهید بوده است با حضور دکتر مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری در سراسر کشور به‌صورت تجمیعی به بهره‌برداری رسید که روز دوشنبه نیز در استان ایلام سه پروژه ان. جی. ال ۳۱۰۰ دهلران با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورو، نیروگاه صبا دهلران با اعتبار ۱۵۰ میلیون یورو و میدان نفتی دانان با اعتبار ۱۴۲ میلیون دلار با هدف تولید ۱۱ هزار بشکه نفت به بهره‌برداری رسیدند.

استاندار ایلام عنوان کرد: جمعاً از نظر ریالی برای این سه پروژه مهم و کلان استان ۱۰۳ همت (۱۰۳ هزار میلیارد تومان) هزینه شده است.

بهرام‌نیا ادامه داد: امروز هم نیز به‌صورت وبیناری و با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری، فاز نخست ابرپروژه سامانه گرم‌سیری با اعتبار بیش از ۱۳ هزار میلیارد که بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در این دولت هزینه شد به‌صورت وبیناری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: همچنین در حوزه آموزش و پرورش هفت فضای آموزشی و ۴ باب فضای ورزشی با اعتبار ۱۴۵ میلیارد تومان در این استان افتتاح می‌شود.

استاندار ایلام بیان داشت: همچنین تصفیه‌خانه آب ایوان با اعتبار بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان و سالن فرودگاه شهدای ایلام با اعتبار بیش از ۴۲ میلیارد تومان، پتروشیمی ارغوان‌گستر، پروژه کاغذ سنگی، فولاد ایوان و درمانگاه مهران، بیمارستان ملکشاهی در این دولت آماده بهره‌برداری است.

وی سهم ایلام را از واحدهای نهضت ملی مسکن ۳۲ هزار واحد عنوان کرد و گفت: ۶ هزار و ۶۰۰ واحد نهضت ملی مسکن تا شهریورماه سال‌جاری و سد میمه به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

بهرام‌نیا گفت: در دولت سیزدهم ظرف مدت دو سال به ۱۳.۵ درصد کل روستاهای استان (۷۸ روستا) از جمله شهرستان‌های هلیلان ۱۶ روستا، چوار ۱۹ روستا، مهران ۵ روستا، دهلران ۴ روستا، ملکشاهی ۱۱ روستا، چرداول ۴ روستا، دره‌شهر ۴ روستا، ایوان ۵ روستا، آبدانان ۴ روستا، سیروان ۴ روستا و بدره ۱ روستا با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان با اجرای طرح‌های مختلف از جمله طرح جهاد آب‌رسانی، با مشارکت بسیج سازندگی سپاه آب‌رسانی شده است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام افزود: تا پایان سال ۱۴۰۳ به ۵۱ روستای دیگر استان آب‌رسانی می‌شود.

استاندار ایلام با اشاره به اقدامات شاخص دولت شهید رئیسی، گفت: حذف ارز ترجیحی، رتبه بندی معلمان، اعطای تسهیلات ارزان قیمت به شرکت‌های دانش‌بنیان، پرداخت وام‌های فرزندآوری و ودیعه مسکن، عضویت در سازمان‌های شانگهای و بریکس، واردات انبوه واکسن کرونا و فعال شدن کریدور شمال و جنوب، افرایش صادرات خدمت به فنی به کشورها و حق‌آبه ایران از افغانستان، بخشی از اقدامات ماندگار دولت سیزدهم است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۶۶۰۰ واحد مسکونی تا پایان شهریورماه در ایلام افتتاح می شود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۶۶۰۰ واحد مسکونی تا پایان شهریورماه در ایلام افتتاح می شود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.