۵پروژه کتابخانه عمومی در همدان آماده افتتاح است

۵پروژه کتابخانه عمومی در همدان آماده افتتاح است

تیکسر/همدان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه پنج پروژه کتابخانه عمومی در سطح استان همدان آماده افتتاح است، گفت: ۱۸ پروژه عمرانی دیگر نیز در حوزه کتابخانه‌های عمومی در حال اجراست.

سید جواد معینی سه شنبه ۲۹ خرداد در  ویژه برنامه هزار و چهل چراغ که با موضوع بزرگداشت شهدای خدمت و اهمیت انتخابات حداکثری، اظهار کرد: شهید رئیسی در راه خدمت به مردم جان عزیز خود را از دست دادند و مهرشان برای همیشه در دل مردم و یادشان در خاطر همه جامعه باقی می‌ماند.

سیدجواد معینی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور شهید نگاه ویژه‌ای به حوزه فرهنگ به ویژه کتابخانه‌های عمومی داشت که در تاریخ کتابخانه‌های بی‌سابقه بوده است، افزود: به طوری که در استان همدان طی تلاش دولت مردمی ۱۰ کتابخانه عمومی احداث، تکمیل و یا بازسازی شده است.  

وی با بیان اینکه پنج پروژه کتابخانه عمومی در سطح استان همدان آماده افتتاح است، خاطرنشان کرد: ۱۸ پروژه عمرانی دیگر نیز در حوزه کتابخانه‌های عمومی در حال اجراست. 

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان یادآور شد: این اتفاقات نشان دهنده توجه دولت به کتابخانه‌های عمومی است، در این میان قطعا باید به سفر ریاست جمهور شهید به استان نیز اشاره کرد که اعتبارات بسیار خوبی برای تکمیل کتابخانه‌های عمومی اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه توجه دولت و پشتیبانی استانداری باعث جلب اعتماد خیرین حقیقی و حقوقی در حوزه کتابخانه‌سازی شد، تصریح کرد: علاوه بر افزایش شتاب در حوزه ایجاد زیرساخت‌های عمرانی در دولت سیزدهم، به مقوله نرم‌افزاری نیز توجه شد و میزان خدمات در کتابخانه‌ها افزایش یافت.

وی با تاکید بر اینکه در چند سال اخیر در برخی از کتابخانه‌ها بیش از ۶۰ خدمت ارائه می‌شود، گفت: خدماتی چون میز مرجع مجازی که امکان دسترسی اعضا به بیش از ۱۲۵ میلیون مقاله، پایان نامه و مجله به زبان‌های مختلف را فراهم کرده است.

معینی در ادامه تاکید کرد: بخش‌های ویژه استان شناسی، دفاع مقدس، مسئولیت‌های اجتماعی در راه کسب و کارهای کوچک، راه‌اندازی محافل قرآنی، اتاق بازی کودکان یا ارائه خدمات به عشایر از این نوع خدمات است.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌هایی چون کتابخوانی رضوی، هدهد سفید، دوست من کتاب، کتابت قرآن کریم نیز از جمله ویژه برنامه‌های فرهنگی است که به همت کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود، تصریح کرد: تعداد امانت کتاب در سال اول دولت سیزدهم در استان همدان ۶۱۰ هزار جلد کتاب بود که در پایان سال ۱۴۰۲ به ۹۳۰ هزار جلد افزایش یافت.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان افزود: در این دولت بیش از ۳۶ هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان همدان به ثبت رسید. 

وی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت سیزدهم تنها ۳۰ درصد کتابخانه‌های عمومی به وای‌فای رایگان مجهز بودند که امروز به ۸۵ درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم یک میلیون و ۳۵۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود داشت که در دولت مردمی ۲۰۰ هزار جلد کتاب به آن افزوده شده است. 

معینی اعضای کتابخانه‌های عمومی را در ابتدای دولت سیزدهم ۲۸ هزار نفر دانست و یادآور شد: در انتهای سال ۱۴۰۲ این میزان به ۸۳ هزار نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه آخرین دستور رئیس جمهوری شهید در حوزه کتابخوانی تدوین سند ملی خواندن کتاب است، گفت: این سند به زودی در سطح کتابخانه‌های عمومی استان همدان با حمایت مسئولان و با همت کتابداران اجرا خواهد شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تأکید کرد: امیدوارم که دولت آینده نیز مانند دولت مردمی، حامی فرهنگ به ویژه کتاب  و کتابخانه باشد.
وی مکتب شهید رئیسی را به عنوان یک سبک مدیریتی و اجرایی در سطح کلان، الگو و ترازی برای مدیران خواند و گفت: انگیزه الهی و خدمت به خلق در این مکتب نهادینه شد.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۵پروژه کتابخانه عمومی در همدان آماده افتتاح است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۵پروژه کتابخانه عمومی در همدان آماده افتتاح است"، کلیک کنید.