یک مرد ناشناس به نخست وزیر دانمارک حمله کرد

یک مرد ناشناس به نخست وزیر دانمارک حمله کرد

به گزارش تیکسر دفتر نخست وزیر دانمارک در بیانیه ای گفت که فردریکسون «از این حادثه شوکه شد» و مرد ضارب بازداشت شده است.

پلیس کپنهاگ وقوع این حادثه را تایید کرد اما دفتر نخست وزیری و پلیس جزییات بیشتری در این باره منتشر نکردند.

به نقل از ایرنا پلیس در بیانیه ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: یک نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شده است. ما در حال انجام تحقیقات هستیم. در حال حاضر، اظهارنظر بیشتری در این باره نداریم.

«ماگنوس هوینیکه» وزیر محیط زیست دانمارک در اظهاراتی در شبکه های اجتماعی نوشت: این حادثه همه ما را که به او (نخست وزیر) نزدیک هستیم، آشفته کرده است. چنین اتفاقاتی نباید در کشور زیبا، امن و آزاد ما رخ دهد.

شارل میشل رییس شورای اروپا و روبرتا متسولا رییس پارلمان اروپا این حادثه را محکوم کرده و آن را «هولناک» خواندند.

میشل در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که از این حادثه «خشمگین» شده و «این تهاجم بزدلانه را قویا محکوم می کنم.» متسولا نیز نوشت: خشونت جایی در سیاست ندارد.

این حادثه در حالی رخ داد که چندی پیش «رابرت فیکو» نخست وزیر اسلواکی «در تلاشی برای ترور» مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و به شدت مجروح شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

وی جمعه در اولین اظهارنظر پس از حمله، دلیل سوء قصد به جان خود را مخالفت هایش با جریان فکری اصلی اتحادیه اروپا و کمک های مداوم به اوکراین دانست.

نخست وزیر اسلواکی اعلام کرد که هیچ نفرتی از مهاجم خود ندارد و او را می بخشد، اما مخالفان خود را به شدت مورد انتقاد قرار داده و گفت: بالاخره، مشخص است که او [مهاجم] فقط پیام آور شرارت و نفرت سیاسی بوده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک مرد ناشناس به نخست وزیر دانمارک حمله کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک مرد ناشناس به نخست وزیر دانمارک حمله کرد"، کلیک کنید.