چین به اتحادیه اروپا بابت تشدید تنش تجاری هشدار داد

چین به اتحادیه اروپا بابت تشدید تنش تجاری هشدار داد

وزارت بازرگانی چین امروز (شنبه) در بیانیه‌ای افزایش تعرفه‌های اتحادیه اروپا بر خودروهای چینی را تشدید تحریک به ایجاد یک جنگ تجاری دانست.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیکسر، وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای اتحادیه اروپا را به تحریک و شعله‌ور کردن جنگ تجاری متهم و تاکید کرد که پکن در هر صورتی از منافع قانونی خود دفاع خواهد کرد.

کمیسیون اروپا اخیراً تحقیقی در مورد وسایل نقلیه الکتریکی وارد شده از چین انجام داده و اعلام کرده است که بروکسل یارانه‌های دولتی چین را غیرمنصفانه می‌داند.

هفته گذشته اتحادیه اروپا بعد از انتشار نتایج تحقیقات این کمیسیون اعلام کرد که تعرفه‌های خود را بر خودروهای چینی افزایش خواهد داد که قرار است از چهارم ماه جولای امسال (۱۴ تیرماه) اعمال شود.

وزارت بازرگانی چین در اقدامی تلافی جویانه، تحقیقات خود را در مورد واردات گوشت خوک از اتحادیه اروپا آغاز کرده است.

سخنگوی این وزارتخانه در بیانیه‌ای که در وب‌سایت خود منتشر کرد، گفت که اصطحکاک تجاری فعلی بین چین و اتحادیه اروپا، خواسته پکن نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین به اتحادیه اروپا بابت تشدید تنش تجاری هشدار داد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین به اتحادیه اروپا بابت تشدید تنش تجاری هشدار داد"، کلیک کنید.