پیش بینی مهم یک اقتصاددان درباره نرخ ارز/ قیمت دلار احتمالا تا این عدد تغییر می کند

پیش بینی مهم یک اقتصاددان درباره نرخ ارز/ قیمت دلار احتمالا تا این عدد تغییر می کند

به گزارش خبرگزاری تیکسر، طی این مدت، ارزپاشی بازارساز همچون اهرمی مانع رشد قیمت دلار شد. رفت و برگشت دلار به محدوده ای مشخص نشان داد دست سیاست گذار پر است. مجتبی دیبا کارشناس اقتصادی در گفت وگو با تجارت نیوز از منظر تکنیکالی کف و سقف مشخصی برای اسکناس دلار عنوان کرد. او معتقد است فراز و فرودها به سیاست های دولت بستگی زیادی دارد.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: دلار بعد از پایان یافتن چالش میان ایران و اسراییل در ابتدای سال که بازار ارز را تا کریدور 6 و 7 بالا برد، به دست سیاست گذار مهار شد. اسکناس آمریکایی تا نیمه کریدور پنجم پایین آمد و افت و خیزهای پلکانی در همین محدوده داشت؛ اما در روزهای اخیر با وجود اینکه ارزپاشی همچنان ادامه داشته است، قیمت دلار با رشد پلکانی به کانال پایانی کریدور پنجم صعود کرد و این اخبار و رویدادهای سیاسی بودند که به قیمت دلار روند دادند.

کف قیمت دلار کجاست؟

در همین راستا مجتبی دیبا، کارشناس اقتصادی، با نیم نگاهی به قیمت تتر در خصوص کف و سقف قیمت دلار اظهار کرد: «سقف کانال هشتم از کریدور پنجم را می توان کف قیمت اسکناس دلار در نظر گرفت. در صورتی که دلار از این محدوده فراتر رود به کریدور ششم ورود می کند و قیمت ها صعودی می شود.»

او به ناترازی قیمت اونس جهانی طلا نسبت به قیمت دلار در هفته های گذشته اشاره کرد و گفت: «این واگرایی برای کلیت بازار چندان مساعد نبود. اگر بازارها همگرا بودند مناطق پایین تری در قیمت طلا دیده می شد.»

این کارشناس اقتصادی محدوده قیمتی دلار را در کریدور بالاتر پیش بینی کرد و توضیح داد: «با توجه به اینکه قیمت دلار در دو روز گذشته افزایشی بوده و به کانال پایانی کریدور پنجم صعود کرده، بنابراین سقف حمایتی خود را در روزهای گذشته شکسته است.»

او اضافه کرد: «بنابراین احتمالاً منطقه قیمتی بعدی برای دلار، پله چهارم از کانال ابتدایی کریدور ششم است؛ در غیر این صورت فضای ساید و حتی نیمه کریدور پنجم را می توان برای دلار در نظر داشت.»

گارد نزولی طلای جهانی فرصت خوب سرمایه گذاری است

دیبا با اشاره به اینکه فراز و فرودهای قیمت دلار به سیاست های دولت بستگی زیادی دارد، در خصوص قیمت اونس جهانی طلا گفت: «با توجه به اینکه اونس جهانی طلا در کوتاه مدت گارد نزولی دارد، انتظار می رود این گارد نزولی فرصت های سرمایه گذاری خوبی برای فعالان بازار طلای داخلی فراهم کند.»

او در پایان روند آهسته و پیوسته صعود را برای قیمت دلار پیش بینی کرد و گفت: «یکی از دلایلی که کارشناسان روند قیمت دلار در بلندمدت را صعودی پیش بینی می کنند، رشد خروج سرمایه از کشور است. هرچند این خروج سرمایه به خاطر رکود بازارهای مولد و بازارهای سرمایه، مسکن و سهام مقداری افت کرده اما نسبت به افزایش قیمت دلار آلارم می دهد.»

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی مهم یک اقتصاددان درباره نرخ ارز/ قیمت دلار احتمالا تا این عدد تغییر می کند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی مهم یک اقتصاددان درباره نرخ ارز/ قیمت دلار احتمالا تا این عدد تغییر می کند"، کلیک کنید.