وضعیت سرانه فضای آموزشی در شهرستان های استان تهران – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

وضعیت سرانه فضای آموزشی در شهرستان های استان تهران - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکسر، عباس زارع، در نشست خبری که روز شنبه برگزار شد، با بیان اینکه عمده خیران به دنبال بازسازی مدارس هستند، افزود: 30 درصد پروژه های صورت گرفته از محل کمک خیران و هفتاد درصد از محل اعتبارات دولت انجام شده است.

وی با بیان اینکه عمده شهرستان های استان تهران همچون رباط کریم و اسلامشهر با کمبود سرانه مواجه است، گفت: در حال حاضر سرانه آموزشی در شهر تهران 6.1 مترمربع و در شهرستان های استان 3.38 مترمربع است. به صورت میانگین سرانه فضای آموزشی در استان تهران 4 متر و 74 صدم مترمربع است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران افزود: مناطق 15، 17، 18 و 19 کمترین سرانه آموزشی را در شهر تهران دارند.

سرانه پایین آموزشی در شهرستان های استان تهران

وی با بیان اینکه به 695 مدرسه 15 کلاسه در شهرستان های استان تهران نیازمندیم، گفت: ناحیه 1 شهری قرچک، کهریزک، ملارد نیاز به 8 هزار فضای آموزشی دارد. 829 مدرسه 15 کلاسه برای استان مورد نیاز است که برای ساخت آن به 24 هزار و 780 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه هدف ما رسیدن سرانه فعلی به سرانه استاندارد مورد نیاز است، ادامه داد: مجموع اعتبار مورد نیاز برای تخریب، بازسازی و نوسازی مدارس 50 هزار و 420 میلیارد تومان است که امیدواریم به کمک اعتبارات دولتی و کمک خیران بتوانیم به میانگین سرانه آموزشی دست یابیم.

زارع با تاکید بر اینکه می خواهیم 4500 مدرسه را تخریب و بازسازی کنیم، گفت: سالانه چهار هزار مدرسه تخریب و بازسازی و هزار کلاس درس را بازسازی کنیم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران افزود: اگر بتوانیم در بحث مولد سازی موفق عمل کنیم و با تورم بالایی هم مواجه نشویم می توانیم بخش عمده ای از این عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت مساله صنعتی سازی، گفت: حداقل 5 درصد از طرح ها به روش صنعتی سازی صورت گرفت و اگر این عدد بیشتر شود با سرعت بیشتر و هزینه کمتری طرح های مدرسه سازی را پیگیری خواهیم کرد.

نیاز استان تهران به 8244 کلاس درس

زارع در خصوص تعداد کلاس های درس مورد نیاز، افزود: 8244 کلاس درس مورد نیاز به تخریب و بازسازی داریم که حدود 6400 کلاس درس در شهر تهران قرار دارد.

وی در خصوص همکاری با انبوه سازان تولید مدارس، گفت: همکاری با انبوه سازان بر اساس توافقات با سازمان نوسازی است. خوشبختانه در استان تهران همکاری خوبی با انبوه سازان صورت گرفت. انبوه سازی اگر نتواند برای پروژه مسکونی خودش موضوع مدرسه و محیط آموزشی را حل نکند قادر به دریافت پایان کار از شهرداری نخواهد بود.

زارع با بیان اینکه 111 مدرسه در قالب 1173 کلاس تحویل دانش آموزان استان تهران شده است، افزود: زمان تحویل پروژه ها کاهش یافت و 10 درصد پروژه ها کمتر از زمان پیش بینی شده تحویل شد. همچنین حذف بخاری های شعله مستقیم را در دستور کار قرار دادیم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران گفت: جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران، 26 خرداد امسال در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد و طی آن با 9 غرفه به دستاوردهای جدید نوسازی مدارس خواهیم پرداخت.

زارع خاطر نشان کرد: در سال گذشته 65 درصد تعهدات خیرین یعنی مبلغ یک همت و صد در صد مسیولیت اجتماعی نهادهای مختلف تامین شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت سرانه فضای آموزشی در شهرستان های استان تهران – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت سرانه فضای آموزشی در شهرستان های استان تهران – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.