هشدار سیل و رانش زمین در پی بارش‌های سیل‌آسا در سواحل دریای ژاپن

هشدار سیل و رانش زمین در پی بارش‌های سیل‌آسا در سواحل دریای ژاپن

سازمان هواشناسی ژاپن اعلام کرد هوای گرم و مرطوب که به سمت جبهه باران‌زای ساکن بر فراز دریای ژاپن جریان دارد، شرایط جوی را به ویژه در امتداد سواحل دریای ژاپن ناپایدار کرده است.

به گزارش تیکسر، برای مدت سه ساعت تا کمی قبل از ساعت ۱ بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) به وقت محلی در شهر «ماتسوئه» در استان «شیمانه» ۱۰۸ میلی‌متر باران بارید و شدیدترین بارندگی از زمانی است که سازمان هواشناسی این کشور شروع به ثبت داده‌ها کرده است.

همچنین در استان «یاماگاتا» طی ۴۸ ساعت ۲۵۰ میلی‌متر باران بارید و این بارش‌ها نیز بیشتر از میزان بارندگی معمول در این منطقه در کل ماه ژوئیه یک سال است.

از سوی دیگر هشدار رانش زمین برای برخی از استان‌های این نواحی صادر شده است.

به گزارش شبکه «ان اچ کی»، چندین شهر در امتداد سواحل دریای ژاپن احتمالا تا روز چهارشنبه شاهد باران سیل‌آسا همراه با رعد و برق خواهند بود. در عین حال انتظار می‌رود این جبهه هوا همچنان ثابت بماند و احتمالا بارندگی را عمدتا در شرق و غرب ژاپن افزایش می‌دهد.

در حال حاضر سازمان هواشناسی ژاپن در مورد وقوع سیل در مناطق پست، رانش زمین و طغیان رودخانه‌ها هشدار داده است.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار سیل و رانش زمین در پی بارش‌های سیل‌آسا در سواحل دریای ژاپن" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار سیل و رانش زمین در پی بارش‌های سیل‌آسا در سواحل دریای ژاپن"، کلیک کنید.