هرمی زیر برف در آن سر دنیا!/ پای چه کسانی در میان است؟/ عکس

تینا مزدکی: در هفته های اخیر اتفاقات بسیاری در دنیای علم افتاده است. برای مثال دانشمندان کشف کردند که در کمال تاسف انسان ها مسیول انقراض تنها پستانداران خونسرد جهان هستند و اینکه غواصان اعماق دریا پس از رسیدن به انتهای حفره آبی بزرگ کاراییب، به کشف واقعاً نگران کننده ای دست یافتند. اما کشفی که به تازگی صورت گرفته است به تنهایی می تواند شمارا شگفت زده کند!

دانشمندان نوعی ساختار شگفت انگیز هرم مانند، در قطب جنوب کشف کرده اند. این پدیده حیرت آور در تصاویر ماهواره ای بر فراز قطب جنوب دانشمندان را شگفت زده کرده است. این تصاویر نشان دهنده یک توده عظیم هرمی شکل بر فراز بخش جنوبی رشته کوه الزورت در قطب جنوب است. چندین قله با ظاهر نسبتاً عجیب و غریب در این منطقه مشاهده شد که بزرگ ترین آنها پایه ای به اضلاع مربعی شکل و به طول 2 کیلومتری در هر جهت آن بود.

هرمی زیر برف در آن سر دنیا!/ پای چه کسانی در میان است؟/ عکس

این سازه ها از نظر شکل و اندازه با اهرام مشهور جهانی جیزه که توسط بردگان مصری در حدود 2550 سال قبل از میلاد ساخته شده اند، تفاوت چندانی ندارند. اما از آنجایی که این قاره کاملاً پوشیده از یخ است و برای یک انسان معمولی تقریباً غیرقابل سکونت است، دانشمندان در مورد چگونگی به وجود آمدن این قله های یخ زده گیج شده اند.

نظریه های مختلف در مورد این هرم روز به روز عجیب تر و عجیب تر می شوند تا حدی که کاربران توییتر نظرات خود را اینگونه بیان می کنند:«بیگانگان؟ من می دانستم!» حتی یکی از کاربران نوشت:«آنها چگونه اهرام را از مصر به قطب جنوب منتقل کردند؟» و یکی دیگر از کاربران نوشت:«انسانها آن را ساختند.»

هرمی زیر برف در آن سر دنیا!/ پای چه کسانی در میان است؟/ عکس

در واقع، اریک ریگنوت، پروفسور زمین شناسی، شایعات موجود در مورد بیگانگان و یا ایلومیناتی ها را به طور کلی رد کرده است و می گوید این سازه ها فقط کوه های منظم و قدیمی هستند. به گفته او شکل گرفتن چیزی چون هرم غیرممکن نیست، بسیاری از قله ها شبیه به هرم هستند با این حال بیشتر دو وجه آن ها شبیه به هرم است اما در این مورد هر چهار وجه شبیه به هرم هستند. نقاط عظیمی که از خشکی بیرون می آیند به عنوان «کوه های قله هرمی» شناخته می شوند و از هم گرایی یخچال های طبیعی در کناره های یک خشکی موجود تشکیل شده اند. بنابراین ظاهراً این نوع کوه ها اصلا غیرمعمول نیستند، زیرا کوه Búlandstindur در ایسلند و کوه Bordoyarnes در جزایر فارو دقیقاً اجزای مشابهی دارند.

منبع: ladbible

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هرمی زیر برف در آن سر دنیا!/ پای چه کسانی در میان است؟/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هرمی زیر برف در آن سر دنیا!/ پای چه کسانی در میان است؟/ عکس"، کلیک کنید.