نیکبخت: خرید تضمینی گندم در سال جاری بیش از سال های قبل خواهد بود

نیکبخت: خرید تضمینی گندم در سال جاری بیش از سال های قبل خواهد بود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سال جاری تاکنون خرید گندم از 4 میلیون تن گذشته است و نسبت به سنوات قبل روند افزایشی داشته است.

به گزارش تیکسر، محمدعلی نیکبخت که برای ارایه گزارش از نحوه اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی به نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، بیان کرد: بنده می دانم که دغدغه نمایندگان در مجلس دوازدهم کمتر از بنده در حوزه کشاورزی نیست، انتظار بنده این است که مانند قبل من را همراهی کنید تا بتوانیم موفق شویم.

وی ادامه داد: در تامین غذایی و امنیت غذایی کشور نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم. بنده کمتر از یکسال است که در وزارت جهاد کشاورزی مشغول به کار شدم و به محض شروع به کار با توجه به ظرفیت هایی که بخش کشاورزی داشت راهبردها و جهت گیری هایی را در وزارتخانه پیش گرفتیم تا بتوان از تمام ظرفیت ها و پتانسیل ها به نحو احسن استفاده کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه اظهار کرد: راهبرد اول ما حداکثرسازی تولید با حفظ منابع بود. اگر بخواهیم نیاز غذایی کشور برای جمعیت بزرگ ایران را تامین کنیم باید از همه ظرفیت های تولید در حوزه کشاورزی استفاده کنیم. راهبرد دوم ما یکنواختی در تولید بود یکی از بحث هایی که همیشه دچار نوسان بود میزان و مقدار برخی از محصولات بود به عنوان مثال در محصولاتی مانند سیب زمینی، گوجه و پیاز ما همواره در کشور با بحران مواجه بودیم و شاهد نوسان در میزان و قیمت این محصولات بودیم. در نهایت با پیگیری و برنامه هایی که صورت گرفت از سال 1402 تا الان وضعیت به حالت ثبات رسیده است. نه تنها در تامین نیاز داخل مشکلی نداشتیم بلکه در برخی مقاطع مازاد تولید داشتیم و نسبت به صادرات اقدام کردیم. ما در برخی از مقاطع حدود 12 هزار تن از این سه محصول را صادر کردیم.

ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیکبخت: خرید تضمینی گندم در سال جاری بیش از سال های قبل خواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیکبخت: خرید تضمینی گندم در سال جاری بیش از سال های قبل خواهد بود"، کلیک کنید.