مراد صحرایی: درنگاه امام خمینی نظام تربیت راهبردی ترین عنصر اسلام است

مراد صحرایی: درنگاه امام خمینی نظام تربیت راهبردی ترین عنصر اسلام است

وزیر آموزش و پرورش گفت: در نگاه امام (ره) نظام تعلیم و تربیت راهبردی ترین عنصر تاریخ ساز نظام اسلامی و پیشران آن هست.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تیکسر، رضامراد صحرایی به مناسبت رحلت جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد:
بعضی از نیرو های انقلاب اسلامی حماسه ساز هستند مانند شهید بهشتی عزیز که روز شهادت او یک حماسه در ایران شکل گرفت، بعضی دیگر جریان ساز هستند مثل شهید مطهری که جریانی ساخت که معیار همه مکاتب فکری درون انقلاب اسلامی شد و بعضی دیگر شاخص ساز شدند مثل شهید رجایی که امروز شاخص یک مدیر تراز انقلاب اسلامی ایران است و بعضی دیگر مکتب ساز هستند مانند شهید سلیمانی عزیز که مکتبی با اندیشه او ساخته شد که بر گرفته از مکتب امام (ره) است و بعضی دیگر مانند رییس جمهور شهید الگو ساز شدند او الگوی یک رییس جمهور خدمت گذار مردمی، مدیر کارآمد شد همه این شخصیت ها در سایه سار شخصیت جامع و تاریخ ساز امام خمینی (ره) رشد کردند

در بخشی دیگر از این پیام آمده است:

می توان گفت امام در مواجهه با مدرسه و نظام تعلیم و تربیت عموماً نگاهی معطوف به آینده داشت امام تاریخ ساز ما مدارس را آینه فردا و کانون ساخت آینده می دانستند؛ بنابراین در نگاه امام (ره) نظام تعلیم و تربیت راهبردی ترین عنصر تاریخ ساز نظام اسلامی و پیشران آن هست.

این نگاه در دولت رییس جمهور شهید سرلوحه عمل قرار گرفت و تحولات بزرگی با این نگاه رقم خورد، قله این تحولات اجرایی سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بود.

نقشه راه سند و الگوی مدارس در تراز سند و ده ها فعالیت دیگر که همه برای اجرای سند بود، اجرای سند تاکید رهبر معظم انقلاب به آیت الله رییسی بود و او به خوبی این را دریافت کرد و ادامه داد.

امیدوارم در سایه ولایت فقیه و با راهبری رهبر معظم انقلاب ما بتوانیم راه امام را به درستی ادامه دهیم و مدارس را آنگونه که در اندیشه امام راحل و رهبر معظم انقلاب است به بسترساختن آینده کشور تبدیل کنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراد صحرایی: درنگاه امام خمینی نظام تربیت راهبردی ترین عنصر اسلام است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراد صحرایی: درنگاه امام خمینی نظام تربیت راهبردی ترین عنصر اسلام است"، کلیک کنید.