قیمت جهانی طلا امروز 15 خردادماه به 2350 دلار و 21 سنت رسید – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

قیمت جهانی طلا امروز 15 خردادماه به 2350 دلار و 21 سنت رسید - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیکسر به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از افزایش یک درصدی در روز گذشته، امروز کاهش یافته است. سرمایه گذاران منتظر اطلاعات اشتغال آمریکا هستند که قرار است در اواخر همین هفته منتشر شود و سرنخ های بیشتری در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو ارایه دهد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.02 درصد کاهش به 2350 دلار و 21 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار «کامکس نیویورک» هم با یک کاهش 0.05 درصدی به 2368 دلار و 10 سنت رسیده است.

گزارش اشتغال آمریکا در روز چهارشنبه و اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی در روز جمعه منتشر خواهد شد. این اطلاعات سرنخ های بیشتری در مورد سلامت بازار کار آمریکا ارایه می دهند تا مشخص شود آیا زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به تعویق می افتد یا خیر!

تحلیلگران عقیده دارند اگر لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی بالاتر از 200 هزار باشد، قیمت طلا بیش از پیش کاهش یافته و حتی تا محدوده 2320 دلار پایین می آید. اما اطلاعات مربوط به تولید کارخانه ای در آمریکا ضعیف تر از حد انتظار بوده که باعث کاهش سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شده و از قیمت طلا حمایت کرده است.

اطلاعات نشان می دهند فعالیت تولیدی در آمریکا برای دومین ماه پیاپی آهسته شده است.

درست است که از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می شود، اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سود ده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد.

تحقیقات نشان می دهد، بانک های مرکزی دنیا قصد دارند به خرید طلا ادامه دهند. این روند تا امروز باعث شده قیمت این فلز گرانبها در سال جاری میلادی به رکوردهای جدیدی برسد و در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.08 درصد افزایش به 30 دلار و 81 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.47 درصدی 1023 دلار و 95 سنت معامله می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی طلا امروز 15 خردادماه به 2350 دلار و 21 سنت رسید – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی طلا امروز 15 خردادماه به 2350 دلار و 21 سنت رسید – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.