قیمت برق برای این افراد تغییر کرد

به گزارش خبرگزاری تیکسر به نقل از صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به تعرفه برق مشترکان پُر مصرف گفت: قیمت مصرف برق بیش از 2.5 برابر الگو، معادل قیمت تجدیدپذیرها در نظر گرفته شده است و این دسته از مشترکان باید مازاد مصرف برق خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین کنند.
وی افزود: هم اکنون حدود 50 تا 60 درصد تعرفه برق این دسته از مشترکان به صورت غیریارانه ای محاسبه می شود و در قانون نیز اشاره شده است که به تدریج این اتفاق بیفتد و برای سال 1403، حدود 2 تا 3 درصد از مشترکان که بیش از 2.5 برابر الگو مصرف می کنند پیش بینی شده است میزان مصرف مازاد بر الگو به صورت پلکانی افزایشی باشد و در سال های آینده به تدریج این قیمت ها به قیمت های غیریارانه ای نزدیک خواهد شد.
رجبی مشهدی بیان کرد: در سال 1402 برای مشترکانی که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی بودند پیش بینی شد تا سقف الگوی مصرف، تعرفه برق رایگان شود که این امر محقق شد.
مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: بخشی از مواد بودجه سال 1403 به تامین مالی بخش های مختلف صنعت برق مربوط می شود. یک ابتکاری به خرج داده شده و آن هم این است که برخی از مواد بودجه که در سال های گذشته تکرار شده بودند قرار است به صورت جدا در قانون الحاق 3 به تصویب برسد.
رجبی مشهدی گفت: در قانون بودجه به حوزه هوشمندسازی و تامین ناترازی های مالی صنعت برق توجه کافی شده است و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت ها به طور کامل استفاده کنیم.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت برق برای این افراد تغییر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت برق برای این افراد تغییر کرد"، کلیک کنید.