فراز دلار و فرود طلای جهانی

فراز دلار و فرود طلای جهانی

آفتاب نیوز :

طلا پس از کاهش یک درصدی در روز سه شنبه، با 0.1 درصد کاهش به 2326 دلار و هشت سنت در هر اونس رسید. قیمت طلای آمریکا با 0.1 درصد کاهش به 2345 دلار و 80 سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا 0.1 درصد افزایش یافت که باعث شد شمش برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد.

استراتژیست های FX در نظرسنجی رویترز که عموماً موافق بودند دلار آمریکا بیش از حد ارزش گذاری شده است، اعلام کردند که قدرت بی امان دلار آمریکا در گذشته نه چندان دور، جای خود را برای ضعف جزیی در 12 ماه آینده باز خواهد کرد.

فرصت های شغلی ایالات متحده در ماه آوریل بیش از حد انتظار کاهش یافت، زیرا شرایط بازار کار به گونه ای نرم تر شد که می تواند به مبارزه فدرال رزرو با تورم کمک کند.

سرمایه گذاران اکنون منتظر داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود تا سلامت اقتصاد ایالات متحده را بسنجند و آیا فدرال رزرو را از کاهش نرخ بهره در سپتامبر باز دارد یا خیر.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله گران در حال حاضر با احتمال 65 درصد کاهش نرخ در ماه سپتامبر قیمت گذاری می کنند. نرخ بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می دهد.

شورای جهانی طلا اعلام کرد، خرید خالص طلا توسط بانک های مرکزی جهانی در آوریل به 33 تن افزایش یافت، که نشان دهنده تداوم تمایل شدید این بخش با وجود قیمت های بالا برای این فلز است.

داده های گمرک نشان داد که صادرات طلای سوییس در ماه آوریل نسبت به ماه مارس کاهش یافته است، زیرا عرضه بیشتر به هند و ترکیه با کاهش تحویل به چین و هنگ کنگ جبران شده است.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با 0.1 درصد کاهش به 29.46 دلار در هر اونس رسید، پلاتین 0.1 درصد افزایش یافت و به 987 دلار و 75 سنت رسید و پالادیوم 0.4 درصد کاهش یافت و به 911 دلار و 65 سنت رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فراز دلار و فرود طلای جهانی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فراز دلار و فرود طلای جهانی"، کلیک کنید.