فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد

فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد

با اضافه شدن بخش «غزه، فلسطین، مقاومت»، فراخوان هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» منتشر شد.

به گزارش  گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تیکسر، مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، فراخوان دریافت اثر برای حضور در هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» را منتشر کرد. بخش های جشنواره عبارتند از مسابقه ملی، مسابقه بین الملل، جایزه شهید آوینی، «غزه، فلسطین، مقاومت»، بخش های جنبی ملی و بین الملل و بزرگداشت.

در مقدمه فراخوان این دوره از جشنواره آمده: «دنیای امروز، دنیای عبور از یکجانبه گرایی و تک صدایی است؛ جهان روز های سخت و لحظه های غرورآفرین. «سینماحقیقت» فرصتی برای شنیده شدن پژواک جهان چندصدایی است. با این رویکرد، امسال در بخش «غزه، فلسطین، مقاومت» به آثاری با موضوع مقاومت، فجایع انسانی و نسل کشی در غزه توجه خواهیم کرد. همچنین می کوشیم کاشف استعداد های تازه و آثار خلاقانه و تماشایی در سینمای مستند باشیم.»

در بخش ملی آثاری می توانند متقاضی حضور در جشنواره باشند، که بعد از فروردین 1402 تولید شده باشند.

دو تقدیر هم در جشنواره «سینماحقیقت» انجام خواهد شد. ثبت نام در سایت panel.irandocfest.ir برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت»، از 5 تیرماه آغاز می شود.

علاقه مندان، فیلمسازان و متقاضیان ارسال اثر برای حضور در هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، طبقه اول (کدپستی: 1556916613) مراجعه کرده یا با تلفن 88528314 تماس بگیرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد"، کلیک کنید.