ظرفیت تولید 900 هزار تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

ظرفیت تولید 900 هزار تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیکسر، ابراهیم حسن نژاد، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تامین پروتیین حیوانی مورد نیاز جامعه را وظیفه اصلی این معاونت برشمرد و گفت: نیاز مستمر سفره مردم به این محصولات مقتضای استمرار در تولید توسط بخش دام کشور است.

وی با اشاره به تنوع تولیدات در این بخش افزود: تولید گوشت مرغ به دلیل دارا بودن حلقه های متعدد از اهمیت ویژه برخوردار است و ارتباط معنادار و هماهنگ این حلقه ها، امکان تولید مستمر و خطی در این صنعت را فراهم می کند.

حسن نژاد نوسان بازار و نارضایتی تولیدکننده و مصرف کننده در ابتدای سال 1402 را از جمله چالش های موجود در بخش دانست و گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نخستین اقدام برای حل ریشه ای معضل صنعت مرغ نسبت به تامین به موقع نهاده دستورات لازم را صادر کرد.

وی، ترمیم گله مرغ مادر و اجداد را از دیگر اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در بازسازی حلقه های صنعت مرغ عنوان کرد، که در نتیجه آن 250 هزار قطعه در مراکز اجداد جوجه ریزی صورت گرفت.

معاون امور تولیدات دامی با اشاره به مدت زمان 22 ماهه برای جوجه ریزی در اجداد تصریح کرد: پس از بازسازی و افزایش تولید در گله های مرغ مادر و اجداد، اکنون به آمار بیش از 150 میلیون قطعه در ماه رسیده ایم و این میزان جوجه ریزی بیش از 240 هزار تن گوشت مرغ را ماهانه برای کشور تامین می کند.

وی تاکید کرد: امروز به اندازه کافی با تامین نهاده در زمان معین، اطمینان تولیدکننده برای تولید بیش از نیاز کشور و با هدف صادرات جلب شده، به طوری که در سال جاری 6 هزار تن مرغ صادر شده است.

حسن نژاد میزان تولید تخم مرغ در سال 1402 را 1340 تن اعلام کرد که از این میزان، 136 هزار تن راهی بازار صادراتی شده و هدف گذاری صادرات برای سال جاری 200 هزار تن است.

معاون امور تولیدات دامی، تولید شیر را از دیگر محصولات پایه در بخش دام نام برد و گفت: سالانه 12 میلیون تن شیر در کشور تولید می شود که با ظرفیت سازی، نیاز صنایع لبنی کشور به طور کامل از تولید داخل تامین می شود.

وی همین رابطه افزود: در صورت تبدیل صنایع لبنی به واحد سازنده – شیر- بیش از 2 میلیون تن از این ماده پروتیینی صادر می شود و عمده آن در پنیر و شیر خشک است.

حسن نژاد در مورد تولید گوشت قرمز نیز گفت: ظرفیت تولید 900 هزار تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد و با اتخاذ سیاست های تشویقی به دنبال افزایش آن هستیم، به این منظور در زمستان گذشته یک میلیون تن نهاده به صورت مدت دار برای پروار کردن دام در اختیار دامداران و عشایر قرار گرفته است.

این مسوول دولتی در پایان تاکید کرد: در سال 1403 هم با اجرای سیاست های حمایتی از ظرفیت قانون بودجه با افزایش سرمایه در گردش شرایط را برای افزایش گوشت قرمز فراهم می کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ظرفیت تولید 900 هزار تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ظرفیت تولید 900 هزار تن گوشت قرمز در کشور وجود دارد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.