طوفان و سیل در کالیفرنیا؛ «لس آنجلس» سنگین ترین بارش باران در تاریخ خود را تجربه کرد

طوفان و سیل در کالیفرنیا؛ «لس آنجلس» سنگین ترین بارش باران در تاریخ خود را تجربه کرد

در پی وقوع طوفانی مرگبار در کالیفرنیا که به سیل و رانش زمین منجر شده است، مقام های این ایالت عملیات امداد و نجات را آغاز کرده اند.

به گزارش تیکسر، روز گذشته لس آنجلس سنگین ترین بارش باران در تاریخ خود را پشت سر گذاشت و شهردار آن وضعیت اضطراری در این شهر اعلام کرد.

همچنین پیش بینی شده معادل شش ماه باران در لس آنجلس و اطراف آن خواهد بارید.

روز یکشنبه یک مرد در دره «ساکرامنتو» بر اثر سقوط درخت در پی وزش باد سنگین جان سپرد. فرد دیگری نیز بر اثر سقوط درخت روی خانه اش در «سانتاکروز» درگذشت.

مقام های ایالتی دستور تخلیه مناطقی در جنوب کالیفرنیا که بر بلندی بنا شده اند از جمله لس آنجلس و «سانتا باربارا» را صادر کرده اند.

«کارن بس»، شهردار لس آنجلس روز دوشنبه با اعلام وضعیت اضطراری گفت: حالا بیش از هر وقت دیگری مهم است که از رفتن به خیابان ها پرهیز کنیم و در امان بمانیم. تنها در شرایط بسیار ضروری خانه خود را ترک کنید.

در هشت کانتی (شهرستان) دیگر نیز از سوی فرماندار کالیفرنیا وضعیت اضطراری اعلام شده است.

روز یکشنبه 16 نفر از ساکنان «هالیوود هیلز» در پی جاری شدن سیلاب و گل به درون خانه هایشان و ویران شدن برخی خانه ها وادار به ترک محل سکونت خود شدند.

شاهدان عینی می گویند دیده اند که پیانو و یخچال در میان سیلاب و گل و لای در خیابان روان است.

در مناطق مرفه «بل ایر» و «بورلی هیلز» نیز ویرانی به بار آمده است.

امدادگران به کمک رانندگانی رفته اند که گرفتار سیل در لس آنجلس و «سن برناردینو» شده بودند.

اوایل دوشنبه یک پدر و مادر همراه با دخترشان مجبور شدند خودروی خود را ترک کنند و به بالای یک درخت بروند تا از سیلاب تندی که جاری شده بود در امان بمانند.

بادهایی به سرعت 112 کیلومتر در ساعت باعث قطعی برق و سقوط درختان شده است اگرچه انتظار می رود تا دوشنبه شب شدت وزش باد کاهش بیابد.

سرویس هواشناسی ملی آمریکا گفته است روز یکشنبه در لس آنجلس 104 میلیمتر باران باریده است که رکورد بارش باران در یک روز را نزدیک به دو برابر کرده است.

همچنین روز دوشنبه نزدیک به نیم میلیون نفر با قطعی برق روبرو بودند. طوفان در «مالیبو» به بسته شدن مدارس منجر شده است و پلیس لس آنجلس گزارش داده است چندین خانه و خودرو بر اثر جاری شدن سیلاب و آواری که با خود همراه دارد، ویران شده اند.

به گفته پلیس، آمار تصادفات نیز به شدت بالا رفته است.

به گزارش بی بی سی، در بیانیه فرماندار کالیفرنیا آمده است طوفان جدی است و تبعاتی بالقوه مرگبار خواهد داشت اما کالیفرنیا با بهره برداری از منابع اضطراری که دارد برای پاسخ گویی آماده است.

پدیده رودخانه های اتمسفری که نقش مهمی در حمل و جا به جایی بخار آب در جو دارند زمانی روی می دهند که آب در هوا بخار می شود و با باد حرکت می کند و جریان های طویلی را شکل می دهد که مانند رودخانه در هوا جریان پیدا می کنند.

هفته گذشته کالیفرنیا اولین پدیده رودخانه اتمسفری را تجربه کرد و این هفته دومین رودخانه اتمسفری در این ایالت جریان پیدا کرده است.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طوفان و سیل در کالیفرنیا؛ «لس آنجلس» سنگین ترین بارش باران در تاریخ خود را تجربه کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طوفان و سیل در کالیفرنیا؛ «لس آنجلس» سنگین ترین بارش باران در تاریخ خود را تجربه کرد"، کلیک کنید.