شمار تلفات گرما در هند به 61 نفر رسید

شمار تلفات گرما در هند به 61 نفر رسید

با ادامه موج گرمای شدید در بخش هایی از هند، شمار تلفات ناشی از گرمازدگی در این کشور به 61 نفر رسیده است.

به گزارش تیکسر، گرمای شدید تاکنون ایالت های «راجستان»، «پنجاب»، «بیهار» و … را در این کشور تحت تاثیر قرار داده است.

همچنین بیمارستان ها، ده ها مورد از افرادی را که در پی موج گرما دچار مشکلات سلامتی شده اند، پذیرش کرده اند.

به گزارش «د هندو»، سازمان هواشناسی هند به مردم توصیه کرده تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض گرما خودداری کنند، در مکان های خنک قرار بگیرند و به اندازه کافی آب بنوشند.

این در حالی است که پاکستان هم این روزها با موج گرمای شدید دست و پنج نرم می کند و طی روزهای اخیر دما در برخی از نقاط این کشور به بیش از 50 درجه سانتیگراد رسیده است.

دانشمندان مدت هاست هشدار داده اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت های فسیلی است، توالی موج های گرما را بیشتر و شدید و کشنده تر می کند. این دانشمندان سال هاست که می گویند دولت ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اقدامات جدی انجام دهند.

در عین حال دمای بسیار بالا کار یا ورزش ایمن در بیرون از منزل را غیرممکن می کند، بیماری های قلبی و ریوی را تشدید کرده و آلودگی هوا را بدتر می کند. گرما به ویژه برای افرادی که در فضای باز کار می کنند و برای نوزادان و افراد مسن خطرناک است. با این حال هنگامی که گرما با رطوبت ترکیب شود به مراتب کشنده تر می شود.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شمار تلفات گرما در هند به 61 نفر رسید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شمار تلفات گرما در هند به 61 نفر رسید"، کلیک کنید.