سقوط آزاد قیمت طلا/ قیمت جدید طلا 12 خرداد 1403

سقوط آزاد قیمت طلا/ قیمت جدید طلا 12 خرداد 1403

به گزارش خبرگزاری تیکسر، قیمت طلا در بازار جهانی 16 دلار کاهش یافت و به 2 هزار و 326 دلار رسید. این یعنی قیمت طلا در بازار جهانی 0.7 درصد ریزش داشته است.

بررسی ها نشان می دهد که طی 12 روز گذشته اونس طلا از 2 هزار و 421 دلار، در حدود 104 دلار کاهش قیمت را تجربه کرده است.

بنا به این گزارش، بازار در حال حاضر منتظر انتشار شاخص هزینه کرد مصرف شخصی در آمریکاست که شاخص مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره است. کاهش تورم در آمریکا باعث آسان شدن فوری سیاست های پولی می شود اما بیشتر تخمین می زنند روند افزایش تورم در این کشور ادامه داشته باشد.

برخی تحلیلگران عقیده دارند بالا رفتن شاخص هزینه کرد مصرف شخصی در آمریکا به ضرر طلا خواهد بود اما احتمالا سطح قیمت آن را در محدوده 2300 دلار نگه می دارد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز پنجشنبه نشان داد اقتصاد این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی آهسته تر از حد انتظار رشد داشته است.

از طرف دیگر، تاجران پس از اظهارات مقامات فدرال رزرو در مورد ادامه سیاست های سختگیرانه پولی تا رسیدن تورم به هدف 2 درصد بانک مرکزی، احتمال کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی را پایین آورده اند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقوط آزاد قیمت طلا/ قیمت جدید طلا 12 خرداد 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقوط آزاد قیمت طلا/ قیمت جدید طلا 12 خرداد 1403"، کلیک کنید.