سریال کره ای «از میان تاریکی»؛ یک شاهکار متفاوت روانشناختی

به گزارش خبرگزاری تیکسر – «از میان تاریکی» بر اساس رمانی ساخته شده که توسط اولین متخصص بررسی جرم کره جنوبی یعنی کِوون ایل یانگ نوشته شده است؛ این رمان نیز به نوبۀ خود از جنایات واقعی الهام گرفته است.

به گزارش فرادید؛ جذابیت ویژۀ این سریال در این نکته است که بیشتر بر روی تفکر درونی قاتلان سریالی تمرکز می کند و تاثیری که تحقیق در مورد آن ها بر کارآگاهان می گذارد را نیز به تصویر می کشد؛ از این جهت «از میان تاریکی» یک درام عمیق روانشناختی-جنایی است که مخاطب را همراه با خود به تاریک ترین و پیچیده ترین لایه های ذهن کارآگاهان و قاتلان می برد.

داستان سریال در دهه 1990 میلادی اتفاق می افتد؛ شهروندان سیول پس از وقوع یک سری حملات و قتل های وحشیانه، دچار ترس فلج کننده ای شده اند. شخصیتی مرموز با لقب «کلاه قرمز» زنان را در خیابان ها تعقیب می کند و سپس آن ها را به قتل می رساند، ظاهراً بدون هیچ انگیزه ای.

عادت او به حملات تصادفی، پیش بینی حرکت بعدی او را برای کارآگاهان غیرممکن می کند. مهم ترین سوال این است که چه چیزی او را تحریک می کند که دست به قتل بزند؟ برای کشف پاسخ این سوال پلیس کره تصمیم می گیرد به تقلید از پلیس آمریکا، از یک «پروفایلر» یا متخصص تحلیل جرم استفاده کند. برای این منظور گوک یانگ سو، رییس تیم تحلیل رفتار مجرمانه، سونگ ها یونگ، یک کارآگاه سابق ساکت، گوشه گیر و البته بسیار باهوش را برای تیم خود استخدام می کند. گوک معتقد است که استفاده از این روش روانشناختی جدید به پلیس برای دستگیری «کلاه قرمز» و پایان دادن به کشتارهای زنجیره ای او کمک می کند. اما یون ته گو، کارشناس قتل و افسران او، ارزش این رویکرد را زیر سوال می برند و نسبت به ورود به چنین قلمرو ناشناخته ای مقاومت نشان می دهند.

حالا آیا سونگ ها یونگ توانایی جلب اعتماد همکاران خود و کشف رمز و راز ذهنی قاتلان را دارد؟ آیا او به اندازه کافی باهوش هست که قاتل را فریب بدهد؟ و مهم تر از همه اینکه آیا او استقامت عاطفی لازم برای تحمل این فرآیند را دارد؟

سریال کره ای «از میان تاریکی»؛ یک شاهکار متفاوت روانشناختی

سریال کره ای «از میان تاریکی»؛ یک شاهکار متفاوت روانشناختی

یکی از اولین درخشش هایی که در این سریال به چشم می آید درخشش بازیگران آن است. کیم نام گیل (در نقش سونگ ها یونگ) و جین سیون کیو (در نقش گوک یانگ سو) دو بازیگر اصلی این سریال هستند که بازی شان از ثانیه اول تا آخر کاملا باورپذیر، ظریف و خارق العاده است؛ آن ها همۀ فراز و نشیب های عاطفی شخصیت ها و رابطۀ پیچیده و متفاوت آن ها با شخصیت های دیگر را بسیار روان، همدلی برانگیز و تاثیرگذار به تصویر کشیده اند.

نکته مثبت و برجسته دیگر در سریال «از میان تاریکی» این است که در کنار فضای تاریک و دلهره آور پرونده های جنایی و در عین اینکه اختلاف نظرها و اختلاف روش ها را در میان کارآگاهان به نمایش می گذارد، اما در مجموع تصویری گرم و صمیمی از روابط دوستانه و همکاری بین اعضای تیم تحلیل رفتار مجرمانه ارایه می دهد. این فضا، حس امید و همدلی را در بیننده زنده نگه می دارد و نشان می دهد که حتی در تاریک ترین شرایط نیز، انسان ها می توانند با تکیه بر یکدیگر، به دنبال روشنایی و عدالت باشند.

به علاوه، این سریال به جای تمرکز صرف بر جنایات و روش های ارتکاب آن ها، به کاوش در اعماق ذهن قاتلان سریالی می پردازد و انگیزه ها، افکار و احساسات این افراد را به گونه ای به تصویر می کشد که مخاطب را به درک عمیق تری از تاریکی ذهن آن ها سوق می دهد.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سریال کره ای «از میان تاریکی»؛ یک شاهکار متفاوت روانشناختی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سریال کره ای «از میان تاریکی»؛ یک شاهکار متفاوت روانشناختی"، کلیک کنید.