سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در عربستان برگزار شد

سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در عربستان برگزار شد

سی وپنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره) همزمان با حضور زایران ایرانی در دو شهر مدینه و مکه برگزار شد.

به گزارش تیکسر، در این مراسم که به همت بعثه مقام معظم رهبری و به مناسبت چهاردهم خرداد، سالگرد ارتحال رهبر انقلاب اسلامی در شهر مدینه و در یکی از هتل های محل اسکان زایران ایرانی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ درباره جایگاه امامت و نقش و ویژگی های امام خمینی (ره) به ویژه اثرگذاری ایشان در حج سخن گفت.

در این مراسم که چند تن از معاونان و اعضاء شورای افتا اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به ابتکار اعلام روز جهانی قدس در حمایت از قضیه فلسطین اشاره کرد و گفت: از زمانی که امام خمینی (ره) این روز را اعلام کرده اند روز به روز دامنه آن گسترده تر شده است تا جایی که امروز رژیم صهیونیستی به قول مقام معظم رهبری در دالانی بن بست قرار گرفته است که به نابودی اش منجر خواهد شد.

نواب، احیاء برایت از مشرکین و توجه به بعد معنوی و انجام درست مراحل حج را از توصیه های امام راحل دانست و افزود: امام (ره) از حجاج به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران نام می بردند و تاکید می کردند که این موارد را رعایت و محقق سازند. امام (ره) تاکید داشتند مسلمانان حاضر در حج باید بدانند که دشمن اصلی اسلام، قرآن و پیامبر (ص)، استکبار جهانی و رژیم کودک کش صهیونیستی است که برای تفرقه انداختن بین مسلمان ها دست به هر توطیه ای می زنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه امام خمینی (ره) مسلمانان را به وحدت کلمه فرا می خواند و سود اختلاف کلمه در حج را در جیب دشمنان می داند، اظهار کرد: امام راحل حجاج ایرانی را که حامل پیام انقلاب اسلامی هستند در مکه و مدینه به مدارا با مسلمانان و مسالمت و دوری از اعمال خشونت توصیه می کردند.

این مراسم همزمان در شهر مکه با حضور جمعی از زایران ایرانی برگزار شد.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در عربستان برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در عربستان برگزار شد"، کلیک کنید.