رگبار و رعدوبرق در این استان ها

رگبار و رعدوبرق در این استان ها

به گزارش تیکسر، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط غرب و شرق کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با تیکسر افزود:از امروز تا پنجشنبه (8 تا 10 خرداد) به تناوب در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شرقی سواحل دریای خزر، شمال سمنان و ارتفاعات البرز به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد و سایر نقاط کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: جمعه (11 خرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار پراکنده و رعد و برق و وزش باد رخ می دهد. شنبه (12 خرداد) در شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.

ضیاییان ادامه داد: طی پنج روز آینده در مناطقی از جنوب غرب، شمال شرق و شرق کشور به ویژه در نوار شرقی و منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک رخ می دهد.

وی افزود: سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج خواهند بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (9 خرداد) صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای33 درجه سانتیگراد چهارشنبه (10 خرداد) صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 7 و 8 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 45 و 48 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعدوبرق در این استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعدوبرق در این استان ها"، کلیک کنید.