روسیه: سرویس های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت مسکو دست داشتند

روسیه: سرویس های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت مسکو دست داشتند

سرویس امنیت فدرال روسیه امروز –سه شنبه– اعلام کرد سرویس های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی مرگبار به سالن کروکوس در حوالی مسکو که در ماه مارس رخ داد، دست داشتند.

به گزارش تیکسر، «الکساندر بورتنیکوف» رییس سرویس امنیت فدرال روسیه طی نشست مجازی کمیته ملی ضدتروریسم بیان کرد: «سرویس های اطلاعاتی اوکراین و غرب در حال گسترش دایره عاملان احتمالی خود هستند که برای ارتکاب جنایات در داخل روسیه استخدام شده اند.»

راشا تودی به نقل از رییس سرویس امنیت فدرال روسیه افزود: «کی یف و حامیان خارجی آن به سازمان های تروریستی بین المللی کمک می کنند و به این افراد آموزش و تجهیزات ارایه می دهند. هم چنین، هدف اصلی استخدام نیرو توسط سرویس های اوکراینی و غربی افراد جوان تر از جمله کارگران مهاجر هستند.»

وی افزود: «نمونه بارز این گونه فعالیت ها، دخالت اطلاعات نظامی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس در نزدیکی مسکو است.»

در تاریخ 22 مارس (3 فروردین) چندین فرد مسلح وارد تالار کنسرت کروکوس در حومه مسکو شدند و شروع به تیراندازی به افراد حاضر در آن جا کردند. طبق آخرین گزارش وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه، این حمله 144 کشته بر جای گذاشت. چهار مظنون این حمله که شهروندان تاجیکستانی بودند، تلاش کرده بودند با یک خودرو فرار کنند اما بازداشت و متهم به انجام اقدامات تروریستی شدند.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه: سرویس های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت مسکو دست داشتند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه: سرویس های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت مسکو دست داشتند"، کلیک کنید.