دستور جدید وزارت بهداشت؛ کاشت ناخن و مژه برای پزشکان و پرستاران ممنوع شد

دستور جدید وزارت بهداشت؛ کاشت ناخن و مژه برای پزشکان و پرستاران ممنوع شد

به گزارش تیکسر، وزیر بهداشت گفت که کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمامی پرسنل بیمارستانی ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در حاشیه نشست هیات دولت در گفت وگو با فارس گفت که کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمامی پرسنل بیمارستانی ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

ممنوعیت کاشت ناخن و مژه برای پرسنل بیمارستان و مراکز درمانی یکی از مطالباتی است که مخاطبان خبرگزاری آنلاین تیکسر در پویش های متعددی خواستار آن شده اند.

کاشت ناخن؛ از راه های انتقال سریع باکتری و ویروس

در متن یکی از این پویش ها آمده است که « باید کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمامی پرسنل بیمارستانی ممنوع شود چرا که کاشت ناخن یکی از راه های انتقال سریع باکتری و ویروس است. این عمل علاوه بر فراهم کردن محیطی برای انتقال بیماری از طریق دست ها، به جهت نزدیک بودن پزشکان و پرستاران با بیماران و قرار گرفتن طولانی مدت در محیط درمانی می تواند شرایط انتقال ویروس را فراهم کند.»

در متن یکی دیگر از پویش ها آمده است: « در بسیاری از مراکز درمانی شاهد کاشت ناخن توسط کارکنانی که مستقیماً با بیماران ارتباط دارند، به جهت جلوگیری از انتشار آلودگی در محیط های درمانی، خواهشمندیم وزارت بهداشت از حقوق بیماران صیانت کرده و اجازه کاشت ناخن و آلوده کردن محیط درمانی به انواع بیماری ها و میکروب های قابل انتشار از طرق کاشت ناخن را به برخی کارکنان خود ندهد. »

با افرادی که رعایت نکنند برخورد می شود

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد که « در کشورهای دیگر دنیا نیز شیوه نامه هایی برای حضور پرسنل بیمارستان ها و مراکز درمانی در این مراکز وجود دارد و پزشکان و کادر درمان باید مراقبت کنند تا ویروس و آلودگی از طریق این مسایل منتقل نشود.»

وی گفت که اگر مواردی وجود داشته باشد که این موضوع از سوی پرسنل بیمارستانها رعایت نشود با آن برخورد خواهد شد.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستور جدید وزارت بهداشت؛ کاشت ناخن و مژه برای پزشکان و پرستاران ممنوع شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستور جدید وزارت بهداشت؛ کاشت ناخن و مژه برای پزشکان و پرستاران ممنوع شد"، کلیک کنید.