درخواست فلسطین برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی

درخواست فلسطین برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی

فلسطین درخواست کرده تا به شکایتی که آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری متعلق به سازمان ملل به دلیل نسل کشی در نوار غزه ارایه کرده است، بپیوندد.

به گزارش تیکسر، جنگ غزه در حالی وارد دویست و چهل و دومین روز خود شده که حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه همچنان ادامه دارد و امروز نیز مناطقی از غزه هدف قرار گرفته شد و درپی آن شماری از ساکنان این منطقه شهید و برخی دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری فلسطینی «وفا» گزارش کرد، فلسطین درخواستی را برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری ارایه کرده است.

این خبرگزاری هم چنین اعلام کرد که این اقدام فلسطین جهت «تعهد به مشروعیت و قوانین بین المللی برای خاتمه به بی عدالتی تاریخی و همینطور پاسخگو کردن اسراییل به دلیل جنایاتش» انجام شده است.

فلسطین از تمامی کشورهایی که عضوی از «کنوانسیون نسل کشی» هستند، خواسته که به پرونده شکایتی که توسط آفریقای جنوبی ارایه شده، بپیوندند تا هم رژیم صهیونیستی را به دلیل جنایات جنگی اش پاسخگو سازند و هم به حفظ بقای سیستم مبتنی بر حقوق بین الملل کمک کنند.

در 29 دسامبر 2023، آفریقای جنوبی در دادگاه بین المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نسل کشی در نوار غزه شکایت کرد. هم چنین، دیوان بین المللی دادگستری با صدور حکمی به تل آویو دستور داد اقدامات فوری برای جلوگیری از نسل کشی و اطمینان از جریان کمک های بشردوستانه به این منطقه انجام دهد.

شیلی تازه ترین کشوری است که به پرونده آفریقای جنوبی علیه نسل کشی رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه پیوسته است و از ماه ژانویه، دست کم 9 کشور از جمله نیکاراگویه، کلمبیا، لیبی و مکزیک یا به طور رسمی به این پرونده ملحق شده اند یا قصد خود را برای انجام این کار اعلام کرده اند.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست فلسطین برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست فلسطین برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.