خودروسازی چین اندر خم کوچه مشتری ماند

خودروسازی چین اندر خم کوچه مشتری ماند

آفتاب نیوز :

صادرات خودرو که به دلیل کاهش تقاضای داخلی به طور فزاینده ای منبع رشد مهمی برای خودروسازان محلی محسوب می شود، از اوج رکورد آوریل عقب نشینی کرد و کاهش یافت.

بر اساس داده های انجمن خودرو های مسافری چین، صادرات خودرو های سواری 9 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت و به 378 هزار دستگاه در ماه می، رسید، در حالی که فروش کلی 2.2 درصد کاهش داشت که نسبت به کاهش 5.8 درصدی در ماه آوریل کاهش یافت.

مجموع فروش در ماه گذشته به 1.72 میلیون دستگاه رسید و 5.3 درصد افزایش یافت و به 8.15 میلیون دستگاه در پنج ماه اول نسبت به سال گذشته رسید. خودرو های انرژی جدید شامل خودرو های تمام برقی و پلاگین هیبریدی 46.7 درصد از کل فروش خودرو را تشکیل می دهند که بالاترین قیمت ماهانه است.

فروش خودرو های برقی در ماه می 27.4 درصد از 12.1 درصد در آوریل افزایش یافت، در حالی که فروش خودرو های پلاگین هیبریدی 61.1 درصد نسبت به جهش 64.2 درصدی در ماه قبل افزایش یافت.

به گزارش رویترز، نیو، هشتمین تولیدکننده بزرگ خودرو های برقی در چین از نظر فروش، مجوز برای ساخت کارخانه سوم در چین به دست آورده است که ظرفیت تولید کل آن را به یک میلیون خودرو افزایش می دهد.

منبع: بازار 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروسازی چین اندر خم کوچه مشتری ماند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروسازی چین اندر خم کوچه مشتری ماند"، کلیک کنید.