خرید کالا از سکوهای چینی برای ایرانی ها در مرحله آزمایشی

خرید کالا از سکوهای چینی برای ایرانی ها در مرحله آزمایشی

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: امکان تجارت الکترونیکی با چین و روسیه فراهم شده، به طوری که کاربران چینی می توانند با مراجعه به پلتفرم های ایرانی کالای مورد نظر خود را بخرند.

به گزارش تیکسر، امین کلاهدوزان در نشست خبری اظهار کرد: سال گذشته حجم تجارت الکترونیکی از 3100 همت گذشت که این عدد تقریبا معادل 51 میلیارد دلار است. بر این اساس حجم تجارت الکترونیکی کشور در سال 1402 نسبت به سال 1401 به میزان 74 درصد افزایش یافته است.  

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت با بیان اینکه پیش بینی می شود در سال جاری حجم تجارت الکترونیکی به 4500 همت افزایش یابد، گفت: در سال جاری تعداد تراکنش های الکترونیکی به حدود 4 میلیارد رسیده که نسبت به سال قبل رشد 31 درصدی داشته است. گواهی های امضا الکترونیکی نیز سال گذشته 100 درصد رشد داشته و تعداد دارندگان گواهی امضا الکترونیکی در کشور دو برابر شده است.

وی با اشاره به پیگیری تجارت الکترونیکی فرامرزی، تصریح کرد: در حال حاضر امکان مبادله الکترونیکی با چین و روسیه را داریم و به دنبال ایجاد تجارت الکترونیکی با عراق نیز هستیم. کاربران چینی می توانند از طریق پلت فرم ها کالا را از پلت فرم ایرانی خریداری کنند و با ملاحظاتی نیز کاربران ایرانی می توانند از پلتفرم های چینی خرید الکترونیکی انجام دهند. البته این موضوع هنوز در مرحله پایلوت است.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خرید کالا از سکوهای چینی برای ایرانی ها در مرحله آزمایشی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خرید کالا از سکوهای چینی برای ایرانی ها در مرحله آزمایشی"، کلیک کنید.