تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

تینا مزدکی: وب سایت عکاسی Capture the Atlas از برندگان هفتمین دوره رقابت عکاس سال راه شیری رونمایی کرد. این مجموعه با نمایش 25 عکس برتر کهکشان ما، در بهترین زمان سال برای دیدن و عکاسی از کهکشان راه شیری روی زمین، به نمایش گذاشته می شود.

عکاسان 15 کشور، از ایالات متحده، شیلی و آرژانتین گرفته تا استرالیا، عمان و اردن، تصاویری را به این مجموعه ارایه دادند. دن زافرا، سردبیر Capture The Atlas، برندگان را از بین 5000 اثر انتخاب کرد. به نظر می رسد هدف این مجموعه الهام بخشیدن و اشتراک گذاری زیبایی کهکشان راه شیری است.

کهکشان راه شیری حدود 100هزار سال نوری وسعت دارد و خانه بیش از 100 میلیارد ستاره است. در ماه های اردیبهشت و خرداد هر سال، قوس راه کهکشان در تمام طول شب در سراسر آسمان امتداد می یابد و بهترین شرایط رصد خانه کهکشانی مان را فراهم می کند؛ با این حال، فصل تماشای راه شیری برای هر نیمکره متفاوت است: در نیمکره شمالی، از بهمن تا تیکسر و در نیمکره جنوبی، از دی تا آبان.

آتش بازی اتمسفر

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

آتش بازی اتمسفر، عکسی است از راه شیری زمستانی است، که عکاس آن را از دوردوگن، فرانسه، با صورت فلکی شکارچی، سیاره مریخ، خوشه پروین، سحابی کالیفرنیا، صورت فلکی ذات الکرسی، خوشه دوقلوی برساوش و کهکشان آندرومدا به ثبت رسانده است. رگه های سبز و سرخی که در سراسر آسمان می بینید، پدیده هواتاب را نشان می دهد. در طول روز، اتمسفر گرم می شود و با فرا رسیدن شب، این گرما به شکل تابش ضعیف سبز و سرخ آرام آرام تعدیل می شود. با گذشت چند ساعت، هواتاب نیز از بین می رود.

شکوفه های درخت بطری

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

عکاس این تصویر زیبا که Rositsa Dimitrova نام دارد، این لحظه خیره کننده از کهکشان راه شیری را پشت یک درخت بطری در سوکوترا، جزیره ای در خلیج عدن در سواحل سومالی، یمن و عمان، زیر آسمان تاریک ثبت کرده است. رگه های تیره رنگی که در جای جای نوار روشن راه شیری می بینید، رگه های گردوغبار تیره ای است که مانه از رسیدن نور ستارگان به ما می شوند.

تالاب آبی

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

عکاس نجومی مشهور «یوری بلتسکی» این تصویر را از مرکز کهکشان راه شیری در صحرای آتاکاما در شیلی گرفته است. نور منطقه البروجی (بازتاب آفتاب از ذرات گروغبار پراکنده درون فضای مدار زمین) به شکل مثلثی کشیده، نیمه راست آسمان را فرا گرفته است.

کلبه بلوف

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

ریچل رابرتز این تصویر را در دره رودخانه مونگو، ساحل غربی، نیوزیلند، در منطقه ای که فقط با راه پیمایی طولانی یا هلیکوپتر قابل دسترسی است، گرفته است. اجرام شگفت انگیز نیم کره جنوبی آسمان مانند ابرهای ماژلانی (گوشه چپ)، خوشه های ستاره ای عظیم امگا قنطورس و 47 توکان و ستارگان شباهنگ، سهیل و رجل القنطورس (پرنورترین ستارگان آسمان شب) در این تصویر دیده می شوند.

دریاچه رعد و برق

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

آیوراکی، پارک ملی کوه کوک، نیوزلند محل ثبت این تصویر خیره کننده (بالا) توسط تام رای بود. نوردهی مناسب عکاس باعث شده است که بسیاری از اجرام غیرستاره ای کهکشان با رنگ های بدیع خود به چشم بیایند.

مادر جونیپر

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

بنیامین برکات این تصویر از کهکشان راه شیری را از جبل شمس، بلندترین کوه کشور عمان گرفته است.

مسیر شنی

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

صحرای سفید مصر منطقه ای به مساحت 2٫8 میلیون کیلومتر مربع که از کرانه غربی نیل تا لیبی امتداد دارد، محل ثبت این عکس باورنکردنی توسط عکاسی به نام هوگو واله بوده است.

سایوسو

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

منطقه لاگو دی سایوسو در سوییس که به دلیل آب بسیار شفافش شناخته شده است، ستارگان را همانطور که عکاسی به نام الکساندر فورستریا، عکس گرفته است، منعکس می کند.

تاجیناست

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

گل های تاجیناست در این تصویر توسط ماکسیمیلیان هوفلینگ در تنریف در جزایر قناری عکاسی شده است. این جزیره، جزیره ای است که به دلیل شفافیت آسمان هایش مورد علاقه عکاسان نجومی است و رصدخانه های بزرگی در ارتفاعات آن احداث شده است.

راه شیری تومبولو

تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه

این عکس نیز از کهکشان راه شیری بر فراز دریاچه سوپریور، مینه سوتا، توسط مارک راسل گرفته شده است.

منبع: forbes

54323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصاویر | راه کاهکشان در آیینه دریاچه"، کلیک کنید.