تزریق 60 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در سه مرحله به بازار سرمایه

تزریق 60 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در سه مرحله به بازار سرمایه

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی از تزریق 60 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش تیکسر به نقل از بازار سرمایه ایران(سنا)، سید علیرضا میرمحمد صادقی با اعلام اینکه طبق قانون باید معادل ریالی 510 میلیون دلار از منابع ارزی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار بورس تزریق شود، اعلام کرد: از این میزان تاکنون حدود 450 میلیون دلار به بازار سرمایه تزریق شده و حدود 60 میلیون دلار باقی مانده که این 60 میلیون دلار نیز طی سه مرحله وارد بورس می شود.

وی ادامه داد: در نخستین مرحله مقرر شد 20 میلیون دلار با نرخ ETS از منابع صندوق توسعه ملی یعنی تقریبا 800 میلیارد تومان تا روز سه شنبه به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود و صندوق بتواند به وظایف قانونی خود در قبال حمایت از بازار سرمایه و سهام داران بورس عمل کند.

بورس، بهترین و سودآورترین بازار برای سرمایه گذاری

میرمحمد صادقی تصریح کرد: بی شک بورس یکی از بهترین و سودآورترین بازارها برای سرمایه گذاری است و صندوق توسعه ملی به عنوان یکی از سرمایه گذاران و سهامداران تاثیرگذار در بازار سرمایه تلاش می کند با همکاری سازمان بورس از طریق تزریق منابع به صندوق تثبیت بازار از این بازار مالی حمایت کند تا بورس بتواند هر چه سریعتر با اصلاح مسیر به روند سوددهی و مسیر اصلی خود بازگردد.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی، دورنمای بورس را روشن و رو به رشد توصیف کرد و افزود: با توجه به دیدگاه های نامزدهای ریاست جمهوری و برنامه هایی که برای رونق بخشیدن به بازار سرمایه مطرح کرده اند به نظر می رسد بازار سرمایه در روزهای آینده با انتخاب رییس جمهور بعدی به ثبات یرسد و صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات پیروز خواهد شد بورس روند رو به رشد خود را پی خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سهامداران باید بدانند تلاش همه مسیولان حمایت از بازار سرمایه است و هر کدام از نامزدهای انتخابات که پیروز شوند نگاهی مثبت به بورس دارند.

میرمحمد صادقی تاکید کرد: نیم نگاهی به داریی های شرکت ها و نمادهای بورسی نشان می دهد ارزش واقعی سهام شرکت ها بسیار بیشتر از چیزی است که این روزها در تابلوی بورس مشاهده می کنیم و مورد معامله قرار می گیرد.

سهام شرکت ها ارزنده تر از قیمت های کنونی

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی تاکید کرد: سهامداران مطمین باشند سهام شرکت ها بسیار ارزنده تر از قیمت های کنونی است و بازار سرمایه در آینده نزدیک دوباره رکوردشکنی کرده و شاخص بورس به روزهای اوج خود باز می گردد.

وی با تاکید بر نگاه مثبت صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه خاطرنشان کرد: صندوق توسعه ملی آمادگی دارد براساس مصوبات بالادستی و تا جایی که قانون اجازه دهد نقش خود را در حمایت از صندوق تثبیت بازار سرمایه و بورس ایفا کند.

میرمحمد صادقی گفت: تزریق 800 میلیارد تومان به بازار سرمایه در روز سه شنبه 29 خرداد 1403 و برنامه ریزی برای واریز دو مرحله بعدی هم بزودی از جمله گام های مهم و تاثیرگذار برای کمک به رونق به این بازار است.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی ابراز امیدواری کرد: بازار سهام ظرفیت های بسیاری در رونق اقتصادی و سوددهی به سرمایه گذاران دارد و بی شک روزهای پیش رو روزهایی روشن و نویدبخش برای سهامداران و نمادهای بورسی خواهد بود و شاخص به مدار صعودی خود بازخواهد گشت.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تزریق 60 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در سه مرحله به بازار سرمایه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تزریق 60 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در سه مرحله به بازار سرمایه"، کلیک کنید.