بریتانیا در برابر سخت ترین انتخاب ها

بریتانیا در برابر سخت ترین انتخاب ها

تحلیلگران درباره سخت ترین انتخاب های مالی بریتانیا طی دهه های اخیر هشدار دادند.

به گزارش تیکسر، اندیشکده موسسه مطالعات مالی (IFS) طی گزارشی اعلام کرد اقتصاد بریتانیا در تنگنا قرار دارد و دولت جدیدی که پس از انتخابات عمومی برنامه ریزی شده ماه جولای به قدرت برسد، با سخت ترین چالش مالی این کشور در دهه های اخیر مواجه خواهد شد.

به گفته تحلیلگران، دولت جدید سه مشکل کلیدی را به ارث خواهد برد که بار بدهی نزدیک به 100 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP)، نرخ بهره بالا و رشد پایین خواهند بود. آنان ادعا کردند که دولت جایگاه محدودی برای مقابله با این چالش ها دارد و باید به سرعت بین چندین گزینه غیرجذاب تصمیم بگیرد.

یکی از گزینه هایی که تحلیلگران به آن توجه کرده اند، کاهش هزینه هاست و آنان می گویند که این گزینه ناگزیر دردناک خواهد بود، زیرا در حال حاضر خدمات عمومی، وزارت کشور، دادگستری و دولت محلی به دلیل کمبود بودجه با مشکل مواجه هستند. گزینه دیگر افزایش بیشتر مالیات هاست، اما این مورد نیز دشوار خواهد بود، زیرا آنها نیز با سرعت فعلی قرار است تا سال 2028-29 به بالاترین سطح 80 ساله خود برسند.

اندیشکده موسسه مطالعات مالی اعلام کرد: «این واقعیت که این مورد فقط برای تثبیت بدهی در پنج سال کافی است، نشان دهنده انتظار دشواری میراث اقتصادی و مالی برای دولت بعدی است».

گزینه سوم برای مقابله با چالش های مالی، وام گیری بیشتر است، اما این مرحله بار بدهی بریتانیا را بیشتر می کند که هم حزب حاکم محافظه کار و هم حزب کارگر، متعهد به تثبیت آن شده اند.

به گفته تحلیلگران، اگر تولید ناخالص داخلی اسمی بریتانیا به سرعت رشد کند، به دلیل تورم بالا یا رشد سریع اقتصادی واقعی، اوضاع می تواند آسان تر شود، با این حال، بر اساس آخرین پیش بینی ها، دولت بعدی بریتانیا با رشد کمتر از متوسط تولید ناخالص داخلی اسمی 3.6 درصد در سال همراه با هزینه های بهره بدهی بالاتر از متوسط مواجه خواهد شد که به گفته اندیشکده موسسه مطالعات مالی ترکیب امیدوارکننده ای نیست.

به گفته پل جانسون، مدیر اندیشکده موسسه مطالعات مالی که در مصاحبه با بلومبرگ درباره یافته های آژانس خود اظهار نظر کرد؛ بریتانیا می تواند امیدوار باشد که رشد تولید ناخالص داخلی آن افزایش یابد تا از انتخاب های سختی که در این گزارش ذکر شده است، اجتناب کند. با این حال، چنین دورنمایی بعید است.

اوضاع مالی بریتانیا خوشایند نیست، خدمات عمومی نامطلوب هستند، مالیات ها در سطوح تاریخی بالایی قرار دارند و هر دو طرف با تعهدات بسیار واضح خود برای کاهش بدهی محصور شده اند، ما می توانیم به طور معجزه آسایی با رشد اقتصادی خوش شانس باشیم و این انتخاب های سخت فرار کنیم اما ممکن است چنین خوش شانسی رخ ندهد.

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بریتانیا در برابر سخت ترین انتخاب ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بریتانیا در برابر سخت ترین انتخاب ها"، کلیک کنید.