باران در راه آذربایجان شرقی – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

باران در راه آذربایجان شرقی - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیکسر، محمد امیدفر، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که سامانه بارشی در اثر شرایط فصلی و محلی تقویت می شود و احتمال غرش آذرخش، وزش باد گاهی به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش ها در نواحی شمالی و مرکزی استان بیشتر خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به شدت بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد بنابراین مردم از اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به شدت غرش آذرخش در برخی مناطق، گفت: برای پیشگیری از برخورد آذرخش، مردم در روزهای بارانی از رفتن به ارتفاعات و قرار گرفتن زیر درختان در فضای باز خودداری کنند.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به رخداد تندبادهای لحظه ای، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک و در برخی نواحی به ویژه نیمه جنوبی استان احتمال خیزش و یا نفوذ گرد و خاک وجود دارد.

وی خواستار انجام اقدامات لازم در خصوص مهار آبگرفتگی و سیلاب های احتمالی، احتیاط در ترددهای جاده ای، لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی، محکم کردن سازه های سبک، تابلوهای تبلیغاتی و سقف گلخانه ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باران در راه آذربایجان شرقی – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باران در راه آذربایجان شرقی – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.