اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک عباس آباد را فتح کرد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری تیکسر، پروژه توسعه شبکه فیبر نوری این شرکت روز گذشته 15 بهمن 1402 در مدرسه زنده یاد عباسی شهر عباس آباد استان مازندران با سنجش سرعت اینترنت فوق سریع فیبر نوری (FTTX) آسیاتک برگزار شد.

در این مراسم که با حضور محمود حسینی پور، استاندار و اسماعیل اعزی، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران برگزار شد، محمد بابایی، معاون کسب وکار آسیاتک بر اساس تعداد شهرهای دارای مجوز برای توسعه فیبر نوری این شرکت در سطح استان مازندران، گغت: میزان حفاری آسیاتک برای توسعه شبکه فیبر نوری در پایان پروژه به 350 کیلومتر خواهد رسید و امروز حدود 160 کیلومتر آن محقق شده است.

معاون کسب وکار آسیاتک افزود: امروز صددرصد از مناطق شهر عباس آباد تحت پوشش فیبر نوری قرار دارد و همه خانوارهای عباس آباد می توانند از خدمات اینترنت فوق سریع آسیاتک استفاده کنند.

2500 مشترک مازندرانی از اینترنت فیبر نوری آسیاتک استفاده می کنند

وی ادامه داد: امروز بیش از 2500 مشترک فعال از خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک در استان مازندران استفاده می کنند. آسیاتک علاوه بر خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری (FTTx) به مشترکان خود یک خط تلفن کشوری مبتنی بر اینترنت (VoIP) رایگان به همراه 100 هزار تومان اعتبار رایگان نیز ارایه می کند.

مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران در بخش دیگری از این مراسم با گفت: « اپراتور آسیاتک به عنوان مجری استانی این پروژه بر اساس طراحی انجام شده، عملیات اجرای شبکه فیبر نوری(FTTx) را به پایان رساند و دسترسی حدود 9 هزار و 656 خانوار این شهر، کسب وکارها و مراکز آموزشی و اداری را به شبکه امن، پایدار و پرسرعت فیبرنوری فراهم کرده است.» وی ادامه داد: «این پروژه با اعتباری بالغ بر حدود 150 میلیارد ریال در شهر عباس آباد اجرایی شده و تمامی منازل و کسب و کارهای این شهر به شبکه پرسرعت فیبر نوری متصل شدند.»

اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک عباس آباد را فتح کرد

استاندار مازندران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شبکه فیبر نوری باید در مناطق روستایی هم توسعه پیدا کند، تصریح کرد: « تاکنون برای گسترش شبکه فیبرنوری شهرستان عباس آباد در غرب استان 350 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است.»

سایه فیبر نوری آسیاتک بر سر هشت استان ایران

آسیاتک همزمان، پروژه توسعه فیبر نوری و تسهیل دسترسی خانوارها و کسب وکارها به اینترنت فوق سریع مبتنی بر FTTx را در هشت استان سمنان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و تهران در دست اجرا دارد. پیشتر محمدعلی یوسفی زاده، مدیرعامل آسیاتک اعلام کرده بود: «اولین عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری آسیاتک در تیکسر ماه سال 1401 در شهر چالوس استان مازندان شروع شد. با اینکه تعهد ما طبق پروانه صادر شده حدود یک میلیون و پانصد هزار خانوار است اما برآورد ما این است که می توانیم تا پایان سال 1404 امکان دسترسی به فیبر نوری را برای چهار میلیون خانوار فراهم کنیم.»

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری تیکسر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک عباس آباد را فتح کرد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک عباس آباد را فتح کرد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.