اکسیوس: آمریکا آماده ارائه طرح جدید آتش‌بس در غزه است

اکسیوس: آمریکا آماده ارائه طرح جدید آتش‌بس در غزه است

یک رسانه آمریکایی اعلام کرد: دولت آمریکا در روزهای اخیر پیشنهاد جدیدی را برای بخش‌هایی از توافق آزادی گروگان‌ها و آتش‌بس بین اسرائیل و حماس ارائه کرده است تا اختلافات میان آنها را رفع کند و به توافق دست یابد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیکسر، اکسیوس به نقل از یک منبع مرتبط با مذاکرات آتش بس گزارش داد که آمریکا خیلی سخت در حال کار بر روی یک فرمول است که رسیدن به یک توافق را ممکن می‌کند.

درحالیکه همواره آمریکا سعی دارد در مورد پذیرش توافق توپ را در زمین حماس بیاندازد، اکسیوس به نقل از یک منبع دیگر نوشت که اگر حماس با  متن جدید ارائه شده توسط آمریکا موافقت کند، دستیابی به توافق را ممکن خواهد کرد.

سه منبع آگاه به اکسیوس گفتند که دولت بایدن در روزهای اخیر شیوه بیان جدیدی را برای بخش‌هایی از توافق آزادی اسرا و آتش‌بس بین اسرائیل و حماس ارائه کرده است تا شکاف‌ها بین آنها را پر کند و به توافق شکل گیرد.

این سه منبع گفتند: تلاشی که ایالات متحده به همراه میانجی‌های قطری و مصری انجام می‌دهد بر ماده 8 این پیشنهاد متمرکز است.

بر اساس این گزارش، این بخش از توافق مربوط به مذاکراتی است که قرار است در جریان اجرای مرحله اول توافق بین اسرائیل و حماس آغاز شود تا شرایط مرحله دوم توافق که شامل رسیدن به “آرامش پایدار” در غزه است، فراهم شود. 

افراد آگاه مدعی هستند که حماس می‌خواهد این مذاکرات فقط بر تعداد و هویت اسیران فلسطینی متمرکز شود که در ازای هر اسیر مرد یا سرباز اسرائیلی زنده در غزه، از زندان‌های اسرائیل آزاد می‌شوند.

این گزارش می‌افزاید که از سوی دیگر، اسرائیل می‌خواهد در این مذاکرات توانایی طرح موضوع غیرنظامی‌‌کردن غزه و سایر مسائل را داشته باشد.

این منابع گفتند که مقامات آمریکایی پیش نویس پیشنهاد جدیدی را برای ماده 8 توافق به منظور پر کردن شکاف بین اسرائیل و حماس تهیه کرده و قطر و مصر را تحت فشار قرار دادند تا حماس را برای پذیرش پیشنهاد جدید تحت فشار قرار دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اکسیوس: آمریکا آماده ارائه طرح جدید آتش‌بس در غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اکسیوس: آمریکا آماده ارائه طرح جدید آتش‌بس در غزه است"، کلیک کنید.