امام خمینی (ره ) آزادگی و استقلال برای ملت ایران به ارمغان آورد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

امام خمینی (ره ) آزادگی و استقلال برای ملت ایران به ارمغان آورد - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

اسماعیل دستگزار در گفت و گو با خبرنگار تیکسر با تسلیت سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: چهاردهم خرداد ماه سالروز ارتحال جانگداز معمار کبیر انقلاب اسلامی و بزرگ مردی مبارز و نستوه است که توانست این سرزمین را از زیر سیطره استکبار شرق و غرب بیرون آورده و به ملت ایران عزت و شرف اعطا کند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) در عصر و زمانه ماتریالیستی و تهی از معنویت، اخلاق، صداقت و عدالت با به اهتراز درآوردن پرچم دینداری با رویکرد” دین ما عین سیاست ماست”و حمایت از محرومان و مستضعفان قیام کرد و در برابر دنیای استعماری و استبدادی سبک جدیدی از حکومت داری را که مبتنی بر سه اصل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است به دنیا عرضه داشت.

مدیر کانون فرهنگی و هنری آستان مقدس امامزاده حضرت سید ابراهیم خراسانی (ع) شهر لاهرود با بیان اینکه انقلاب اسلامی یادگار عظیم امام خوبی ها و مهربانی ها، خمینی کبیر (ره) است، گفت: امام بزرگوار ما بت شکن قرن و ابراهیم زمان بود و هیمنه دو هزار و پانصد ساله نظام شاهنشاهی را شکست و آزادگی و استقلال را برای ما به ارمغان آورد و اینک بر ماست که با تمام توان در راه حفظ و اعتلای ارزش های انقلاب اسلامی گام برداریم و با جان و دل به وصیّت آن بزرگ مرد تاریخ که فرمودند”من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیّت و سفارش می کنم که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نا محرمان بیفتد” عمل کنیم.

دستگزار تصریح کرد: در سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی معلّم و طبیب دل ها در حالی به سوگ آن عزیز می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی، رهبری فرزانه و درس آموخته مکتب امام خمینی (ره)، سکان هدایت و رهبری ملّت آزاده ایران و مسلمانان جهان اسلام را بر عهده گرفته است و در پرتو عنایات حضرت ولی عصر (عج) به منزلگاه سعادت هدایت می نماید و بر ماست که با پشتیبانی از “ولایت فقیه” این میراث جاودان امام عزیز، انقلاب را از هرگونه تهدید و آسیب، مصون نگه داریم.

وی بیان کرد: حضرت امام خمینی (ره) در سال های پربرکت زندگی خویش به همگان درس پایندگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی و دشمن شناسی و بصیرت را آموخت و آموزه ها و دوراندیشی های ایشان در سال های اخیر که دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیشتر شده است، همچنان راهگشاست و با رهبری حضرت امام خامنه ای عزیز، دشمن در اجرای توطیه های خود ناکام مانده است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری آستان مقدس امامزاده حضرت سید ابراهیم خراسانی (ع) شهر لاهرود گفت: به راستی که یاد و خاطره بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در سالروز ارتحالش با یاد شهدای قیام خونین 15 خرداد ماه سال 1342 که آغازگر مکتب فکری جدید برای ملت ایران و جهان بوده عجین شده است.

دستگزار افزود: این قیام که به برکت هدایتگری و روشنگری امام راحل (ره) شکل گرفت، هم پایه های حکومت ستمشاهی را متزلزل کرده و هم زمینه ساز احیاء تمدن بزرگ اسلامی در جهان شده است.

وی ادامه داد: این قیام سرآغاز تحقق اراده مردم این سرزمین در راه مبارزه با استکبار، طاغوت و به ثمر نشستن خواست ملت بزرگ ایران است و نقطه عطف مبارزات مردم در برکندن ریشه بیداد در ایران اسلامی بود.

مدیر کانون فرهنگی و هنری آستان مقدس امامزاده حضرت سید ابراهیم خراسانی (ع) شهر لاهرود با اشاره به اینکه این دو مناسبت با شهادت جانگداز شهید جمهور حضرت آیت الله رییسی و همراهانش که سرآمد خدمت به مردم و پیروی از ولایت بودند، مقارن شده است، گفت: این تقارن فرصتی طلایی است تا با پیروی از تفکر، اندیشه ها و سیره حضرت امام خمینی (ره) و مسیر سیدالشهدای خدمت که منشاء تحولات بزرگ و دگرگونی هایی در دنیای امروز شدند و در پرتو تعالیم نورانی اسلام و رهبری حکیمانه حضرت امام خامنه ای شاهد تداوم خدمت به مردم شریف و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امام خمینی (ره ) آزادگی و استقلال برای ملت ایران به ارمغان آورد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امام خمینی (ره ) آزادگی و استقلال برای ملت ایران به ارمغان آورد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.