افزایش 15 درصدی اهدای خون در کشور/ پوشش 10 روزه ذخیره سازی – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

مصطفی جمالی در حاشیه بازدید از مرکز انتقال خون شهرستان کهگیلویه در گفت و گو با خبرنگار تیکسر افزود: میزان اهدای خون در سال گذشته 2 میلیون و 320 هزار واحد بود.

وی تصریح کرد: این آمار به معنای آن است که به ازای هر یکهزار نفر جمعیت، 27.3 نفر اهدای خون داشتیم.

جمالی گفت: این مهم برای اولین بار در طول تاریخ انتقال خون کشور رخ داد.

مدیر عامل سازمان انتقال خون کشور خاطر نشان کرد: در طول تاریخ، برای اولین بار در سال گذشته، 100 درصد نیاز مراکز درمانی در کل کشور تامین شد.

افزایش 15 درصدی اهدای خون در کشور/ پوشش 10 روزه ذخیره سازی

جمالی با تاکید بر همپوشانی استان ها، تاکید کرد: با همکاری استان های دیگر، کمبود خون در مناطق نیازمند برطرف می شود.

وی افزود: در دو سال اخیر، امکانات تولید، آزمایشگاهی و انتقال خون در سراسر کشور به صورت عادلانه توزیع شده است.

جمالی بیان کرد: ذخایر خون در کشور، از 4 الی 5 روز به متوسط 10 روز افزایش یافته که وضعیت مطلوبی است.

جمالی به عدم امکان راه اندازی واحد انتقال خون در هر شهر و روستا اشاره کرد و گفت: بهترین حالت راه اندازی سامانه های سیار اهدای خون است.

وی با اشاره به وجود یک واحد قدیمی اهدای خون در گچساران خاطر نشان کرد: امروز با همت یک خیر، واحد فرآوری این شهرستان کلنگ زنی شده است.

جمالی با بیان اینکه یک واحد اهدای خون در شهرستان کهگیلویه وجود دارد، افزود: شهرستان نیازمند فضای مناسب تر و استانداردتر برای این واحد دارد.

وی بر لزوم امکان توسعه در این فضا تاکید کرد و گفت: باید در صورت افزایش اهداکنندگان، بتوان واحد فرآوری را راه اندازی کرد.

مدیر عامل انتقال خون کشور یکی از مشکلات کهگیلویه را عدم وجود واحد فرآوری در این شهرستان عنوان و متذکر شد: انتقال خون به مرکز استان برای فرآوری، موجب ایجاد وقفه زمانی می شود و با راه اندازی واحد فرآوری در گچساران، این مشکل برای کهگیلویه کمتر خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 15 درصدی اهدای خون در کشور/ پوشش 10 روزه ذخیره سازی – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 15 درصدی اهدای خون در کشور/ پوشش 10 روزه ذخیره سازی – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.