اعلام وعده های اقتصادی قالیباف در انتخابات چهاردهم/ او درباره سفره مردم چه گفت؟

اعلام وعده های اقتصادی قالیباف در انتخابات چهاردهم/ او درباره سفره مردم چه گفت؟

به گزارش خبرگزاری تیکسر، محمد باقر قالیباف در این نشست به همراه سید امیر سیاح، رییس کنونی مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار کشور حضور یافت و مجید شاکری، فارغ التحصیل دانشگاه خوارزمی نیز همراه وی بود.

محمدباقر قالیباف در این برنامه گفت: با وجودی که بحث ها انتقادی است اما یادمان نرود که انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی افتخارات بزرگی آفریده و در حوزه مسایل گفتمانی، قدرت نظامی و نرم و مردم سالاری دینی و کشوری مستقل هستیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دهه گذشته رشد اقتصادی کمتر از یک درصد و رشد نقدینگی 26 درصد شد این بدان معناست که دخل و خرج خانواده ایرانی به هم نمی خورد و نمی تواند نیازهای ضروری را تامین کنند به خصوصی برای کسانی که درآمد ثابت دارند. نتیجه آن می شود که آن ها خدمات جانبی شان مثل سلامت، معیشت و آموزش و اوقات فراغت را از دست می دهند.

قالیباف بیان کرد: با این وضعیت در پارس جنوبی با افت فشار مواجه هستیم به طوری در سال 1420 در پارس جنوبی دیگر دسترسی کامل و استخراج نداریم و چند سال آینده ظرفیت به نصف می رسد؛ در نتیجه باید بیش از 31 میلیارد دلار برای واردات گاز بدهیم تا وضعیت فعلی را حفظ کرد.

رییس دولت نباید ایده ها را تمرین کند

وی که در انتخابات سال 1396به نفع شهید رییسی از رقابت کناره گیری کرد، افزود: دیگر نمی توان آزمون و خطا کرد. مدیریت قوی اساس کار است و رییس دولت نباید ایده ها را تمرین کند و کارنامه و تجربه کامل نداشته و آگاه نباشد و اقتدار لازم و تصمیم گیری در شرایط سخت نداشته باشد.

قالیباف تاکید کرد: رییس دولت باید بگوید در برنامه هفتم بگوید چه چیزی روی زمین و سفره مردم دارد و وضعیت زیرساخت و پیشرفت و تولید چه می شود و چه آثاری در سفره مردم دارد همچنین باید اصلاحات اقتصادی داشت که بخشی از آن ریشه در مسایل داخلی و بخشی خارجی دارد البته که بخشی به فشار تحریم های اقتصادی برمی گردد اما بخشی از اشکال به خاطر عملکرد ها و بی تدبیری و بی عرضگی ها دارد که باعث فساد و حیف شدن سرمایه ها می شود.

وی ادامه داد: اگر نتوان با روش و ابزار مشخص و مدیریت قوی به راه حل درست رسید یعنی فرصت را از دست دهیم و این ظلم به مجموعه است.

قالیباف تاکید کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب باید مهار تورم و رشد اقتصادی را انجام داد. در مهار تورم دو موضوع مهم کسری بودجه و ناترازی بانکی داریم که باید چاره اندیشی شود.

وی افزود: قانون دایم بانک مرکزی و برنامه هفتم آماده هستند تا در حوزه کسری بودجه و ناترازی که در مهار تورم کارساز هستند عملی شوند، اما همه اینها یک کاغذی بیش نیستند و نیاز به یک مدیر قوی دارد. ما بعد از 50 سال موضوع قانون دایمی بانک مرکزی را تغییر دادیم.

قالیباف همچنین با بیان این که «مجلس یازدهم قانون نظام تامین مالی را تصویب کرد»، افزود: برای جهش اقتصادی از جهت وجود قانونی مشکلی نداریم و برنامه هفتم هم آماده است.

وی در عین حال گفت: 6 برنامه قبلی زیر 30 درصد اجرا شده است؛ لذا احتیاج به مدیر قوی برای اجرای قانون برنامه داریم.

وی گفت: می گویند این کار را می کنیم اما در 45 سال گذشته کارنامه ای دارید که کاری انجام دادید؟ ما نمی توانیم ریسک کنیم و آزمون و خطا کنیم؛ بنده متعهد به ایجاد تحول هستم.

مشاور قالیباف: کسری بودجه از سال 1400 وارد مرحله جدیدی شد

مجید شاکری مشاور اقتصادی قالیباف نیز در این نشست گفت: از بودجه 1400 ما با یک سطح جدیدی از کسر بودجه مواجه شدیم و رشد 67 درصدی جبران خدمات ما را به سطح جدیدی برد. کنترل ترازنامه رشد نقدینگی را در برابر بیرون کردن بخش خصوصی از تقاضای اعتبار کنترل کرده است. در بهار 1403 اصناف و کسبه رکود را تجربه میکنند و با تابلوی قرمز بورس مواجهیم. ما در نقطه ای هستیم که باید وارد اصلاح نظام بانکی شویم

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام وعده های اقتصادی قالیباف در انتخابات چهاردهم/ او درباره سفره مردم چه گفت؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام وعده های اقتصادی قالیباف در انتخابات چهاردهم/ او درباره سفره مردم چه گفت؟"، کلیک کنید.