اعتراضات دانشجویی در اروپا و آمریکا دفاع از حیثیت بشریت بود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

اعتراضات دانشجویی در اروپا و آمریکا دفاع از حیثیت بشریت بود - خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکسر، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با گرامیداشت آغاز به کار مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شروع به کار مجلس شورای اسلامی را تبریک می گوییم و برای تمام اعضاء آرزوی موفقیت داریم.

وی خاطرنشان کرد: ملت ما دو مطالبه بسیار مهم از مجلس دارد اول اینکه نقش خطیر در حل معضلات کشور مخصوصاً معضلات اقتصادی داشته باشد در کنار لوایح دولت ما منتظر طرح های کارشناسی شده از مجلس هستیم کمیسیون های مجلس باید موتور محرک های کشور در موضوعات حساس کشوری باشند.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: در این خصوص مجلس نباید زمان را از دست بدهد حتی یک روز هم در این باب تاثیر دارد دوم اینکه مجلسیان از وظایف اصلی و ذاتی خود خارج نشوند به اموری که به آنها مربوط نیست وارد نشوند در عزل و نصب ها ورود نکنند، وارد استخدام های سفارشی نشوند با ورود نمایندگان به عزل و نصب ها قطعاً مدیریت منابع انسانی که نقش اصلی را در رشد و توسعه کشور دارد مختل خواهد شد.

آیت الله عاملی تصریح کرد: اینکه نماینده مجلس اصرار داشته باشد که فرد مورد نظر وی در مسیولیت ها و پست ها قرار بگیرد معنا، مفهوم و پیام خیلی بدی دارد معنای آن، این است که این فرد در انتخابات آینده هوای او را داشته باشد در حالی که مسیولین اجرایی حق دخالت در انتخابات را ندارند.

نمایندگان برسر پست باهم کشمکش نکنند

امام جمعه اردبیل گفت: گاهی به خاطر کشمکش روی مسیولیت ها، یا سهم بندی بین آنها صورت می گیرد و یا اینکه یک مسیولیت حساس به خاطر اختلاف نمایندگان بدون مسیول می ماند.

آیت الله عاملی اضافه کرد: الان یک شهر مهم توریستی ما به خاطر اختلاف نمایندگان بدون فرماندار مانده است همه این حوادث برای ملت ما مسیولیت درست می کند و خداوند با همین حوادث با رای دهندگان احتجاج خواهد کرد این سییه را فقط دو مجموعه می تواند حل کند اول خود ملت است نمایندگان فقط از ملت حساب می برند و دوم مجمع تشخیص مصلحت نظام است که تصویب کنند با دخالت نماینده در عزل و نصب ها وی چندین دوره از نمایندگی مجلس محروم گردد.

کانون های امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شکل گیرد

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: فعلاً ما قسم اول را در دسترس داریم من از ملت عزیز در تمام استان ها در جای جای کشور می خواهم حلقه ها و کانون های امر به معروف و نهی از منکر مخصوص مجلس و مجلسیان تشکیل دهند و در دو مورد رصد کامل داشته باشند.

عاملی بیان کرد: نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت نکنند و دوم اینکه استخدام های سفارشی با تحت فشار قرار دادن وزیر نداشته باشند هرگاه دیدید این دو خلاف اتفاق افتاد فریاد بزنید اعتراض کنید.

وی گفت: اگر این مسیله اتفاق بیفتد یقین داشته باشید کشور در مدیریت منابع انسانی، در برداشتن گام های مهم به طرف عدالت و در رسیدن به رشد و توسعه، نفس حیاتی و نفس مُمِد حیات می کشد از دانشجویان عزیز از بسیج عزیز از فعالان سیاسی از نخبه های سیاسی از اقشار فرهیخته می خواهم در این خصوص وارد میدان شوند.

امام جمعه اردبیل افزود: با کمال تاسف بخش مهمی از نمایندگان مجلس جدید هنوز از راه نرسیده با تمام توان به عزل و نصب ها وارد شده اند جلوی این ها را فقط ملت ما می تواند بگیرد.

عاملی افزود: دولت حریف این ها نمی شود تا دولت حرف می زند وزیر را زیر سوال می برند و ده ها دردسر برای دولت درست می کنند این دخالت، خیانت بزرگ به ملت ماست.

وی گفت: ملت بزرگ ما توجه کند که بخشی از نمایندگان به اقتضای طبیعت انتخابات ما در انتخابات مدیون اشخاصی شده اند و حالا ممکن است درصدد باشند دین خود را از جیب ملت پرداخت نمایند اگر این فاجعه در یک نقطه قطع نشود در آینده قطعاً مدیریت منابع انسانی با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها تصریح کرد: آمریکا سر ایران منت می گذارد که نگذاشته کشورهای اروپایی در آژانس علیه ایران بیانیه صادر کنند اما ملت ایران از اول برجام تا حالا به یک سوال خود جواب پیدا نکرده است چرا 1+5 انتظار دارد ایران یک طرفه به قرارداد دو طرفه عمل کند و طرف مقابل نه تنها به تعهدات خود عمل نکند بلکه حق توبیخ ایران را هم داشته باشد که چرا الزامات برجامی خود را کاهش داده است.

وی افزود: این نشان از روحیه فزون خواهی، تحکم، تنمر و نشان از یک تفرعن بسیار وحشتناک است یعنی قراردادهای رسمی برای جهان سومی ها تعهد درست می کند نه برای آنها!

ماجرای رفح کمر بشریت را شکست

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ماجرای رفح و حمله اسراییل به این منطقه مسکونی کمر بشریت را شکست اظهار کرد: جمعیت در کل غزه بمباران شدند و لذا به رفح پناه آوردند و حالا در رفح هم امنیت نیست.

عاملی خاطرنشان کرد: خانواده های فلسطینی حتی 10 بار از جایی به جای دیگر در غزه کوچ کرده اند اما اسراییل و هواپیماهای بمب افکن اسراییلی دربدر دنبال این خانواده های مظلوم فلسطینی است یک و نیم میلیون انسان در رفح واقعاً در معرض کشتار جمعی هستند.

وی ادامه داد: اسراییل از روزی که معبر رفح را اشغال کرده معبر اصلی آن بسته شده و گرسنگی بی داد می کند تصویر یک طفل که استخوان های بدن او بدون گوشت به صورت وحشتناک بیرون زده دنیا را تحت تاثیر قرار داد و بشریت معاصر را سرافکنده کرد.

آیت الله عاملی گفت: اعتراضات دانشجویی در آمریکا و اروپا در واقع دفاع از حیثیت بشریت معاصر بود اما جای تاسف است که باز دولت های اسلامی و ملت ها مسلمان تماشاگر وحشتناک ترین جنایت در حق مسلمان ها هستند.

وی گفت: جنایت امروز اسراییل صورت تمام جنایت کاران بزرگ تاریخ را سفید کرد البته طوفان الاقصی کمر اسراییل را شکسته است اخیراً یک ضربه بسیار سهمگین بر پیکره اسراییل وارد شد.

وی افزود: دادستان دادگستری بین المللی می گوید قضات ما تهدید شده اند و این بی طرفی را که رکن اصلی قضاوت عادلانه است ویران می کند او می گوید قضات ما هم به صورت رسمی و هم به صورت غیر رسمی تهدید شده اند وقتی دو سال پیش که آمریکا قاضی محکمه بین المللی را تهدید کرد که چرا علیه آمریکا در یک پرونده رای داده، دنیا اعتراض می کرد امروز وضع به اینجا نمی رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعتراضات دانشجویی در اروپا و آمریکا دفاع از حیثیت بشریت بود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعتراضات دانشجویی در اروپا و آمریکا دفاع از حیثیت بشریت بود – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.