ارزیابی خطر آب های آشامیدنی از سرچشمه / 2 وزارتخانه مسیول تامین آب سالم

ارزیابی خطر آب های آشامیدنی از سرچشمه / 2 وزارتخانه مسیول تامین آب سالم

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات مورد لزوم برای تامین آب آشامیدنی سالم و ارزیابی خطر آب از سرچشمه، گفت: تعامل خوبی میان وزارتخانه های نیرو و بهداشت برقرار است و این دو مجموعه برای تامین آب آشامیدنی سالم و رفع مشکلات احتمالی تلاش می کنند.

دکتر جعفر جندقی در گفت وگو با تیکسر، با بیان اینکه به منظور دسترسی به آب آشامیدنی سالم اقداماتی طی چندین مرحله انجام می شود، اظهار کرد: ایمنی منابع آب آشامیدنی از طرح های منحصربه فرد ایران در سطح منطقه به حساب می آید؛ به نحوی که مقام عالی وزارت در نشست اعضای پیمان شانگهای درباره دسترسی به آب آشامیدنی سالم نیز گزارشی ارایه داده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت نسبت به منابع آب آشامیدنی ارزیابی خطر می کند؛ منظور از «ارزیابی خطر آب از سرچشمه» این است که تمام خطرهای احتمالی از سرچشمه بررسی می شود و تمام دستگاه های متولی تامین آب آشامیدنی بر این موضوع اهتمام دارند و به دنبال حذف خطرات هستند که اطمینان خاطر بیشتری برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم وجود داشته باشد.  

 رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه البته اقدامات فقط محدود به ارزیابی خطرات در سرچشمه نمی شود، گفت: آب آشامیدنی در مسیری که به دست مصرف کننده می رسد نیز کنترل می شود. میزان کلر موجود در آب باید 0.2 تا 0.5 PPM باشد که از منظر بیولوژیکی مشکل ایجاد نکند.  

جندقی افزود: ارزیابی شیمیایی، فیزیکی و دیگر مواد زیان آور آب از دیگر مواردی است که در ارتباط با دسترسی به آب آشامیدنی سالم انجام می شود. ارزیابی ها به طرق مختلف انجام می شود؛ یعنی برخی ارزیابی ها به صورت روزانه، هفتگی، سه ماهه و سالیانه انجام می شود.  

 رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت نیرو متولی تامین آب آشامیدنی است، گفت: وزارت بهداشت در صورت مشاهده هرگونه مشکل در مسیر تامین آب آشامیدنی، موضوع را به متولی این امر اعلام می کند. تعامل خوبی میان وزارتخانه های نیرو و بهداشت برقرار است و این دو مجموعه برای تامین آب آشامیدنی سالم و رفع مشکلات احتمالی تلاش می کنند.  

پایان خبر تیکسر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارزیابی خطر آب های آشامیدنی از سرچشمه / 2 وزارتخانه مسیول تامین آب سالم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارزیابی خطر آب های آشامیدنی از سرچشمه / 2 وزارتخانه مسیول تامین آب سالم"، کلیک کنید.