آلودگی هوا وضعیت 3 شهر خوزستان را قرمز کرد

آلودگی هوا وضعیت 3 شهر خوزستان را قرمز کرد

آفتاب نیوز :

آلودگی هوا در یکمین روز از خردادماه سال 1403 نیز خوزستان را فرا گرفت.

به علت آلودگی هوا، وضعیت 3 شهر خوزستان قرمز و ناسالم برای همه گروه های سنی شد.

با اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، براساس اندازه گیری ذرات معلق با اندازه 2.5 میکرون، آلودگی هوا در ایستگاه ماهشهر 153 میلی گرم و در ایستگاه هندیجان 152 میلی گرم است که هوای این شهر ها در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه های سنی قرار گرفت.

همچنین به دلیل شدت آلودگی هوا در اهواز، هوای این شهر در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه های سنی قرار گرفت.

آلودگی هوا در آبادان، خرمشهر و شادگان نیز وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های سنی حساس است.

امیدیه، اندیمشک، ایذه، بهبهان، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شوشتر و مسجدسلیمان هم وضعیت هوا زرد و قابل قبول ثبت شد.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک (سبز)، از 51 تا 100 هوا قابل قبول (زرد)، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها (قرمز)، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم (بنفش) و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک (قهوه ای) است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آلودگی هوا وضعیت 3 شهر خوزستان را قرمز کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آلودگی هوا وضعیت 3 شهر خوزستان را قرمز کرد"، کلیک کنید.