آتش سوزی چشمه ریزک منطقه حفاظت شده «سیوک» بویراحمد مهار شد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان

امید سجادیان در گفت وگو با خبرنگار تیکسر، افزود: منطقه حفاظت شده سیوک با ۱۲ هزار و ۸۵۸ هکتار مساحت یکی از مناطق حفاظت شده هفت گانه کهگیلویه و بویر احمد محسوب می‌شود.

وی ابراز داشت: نهضت سبز زاگرس با مشارکت خوب مردم منطقه به صورت مردمی، اقدام به آموزش‌های پیشگیری، تیم سازی و تجهیز ۶ تیم مردمی در این منطقه کرده و این تلاش منجر به کاهش ۸۵ درصدی آتش سوزی‌های این حوزه شده است.

آتش سوزی چشمه ریزک منطقه حفاظت شده «سیوک» بویراحمد مهار شد

سجادیان گفت: برای آتش سوزی سه عنصر مهم گرما، ماده سوختی و اکسیژن را داریم که با توجه به بارش‌های اخیر و افزایش گرما، خطر آتش سوزی در مناطق بالا می‌رود.

دبیر اجرایی نهضت سبز زاگرس تصریح کرد: هر گونه آتش کوچکی می‌تواند به یک آتش بزرگ و بحرانی تبدیل شود.

وی ابراز داشت: نهضت سبز زاگرس طی سه سال با یک تدوین و دستور عمل کاملاً مردمی در سطح ملی با همکاری دفتر کمک‌های کوچک در حوزه اطفا حریق، اقدامات مؤثری انجام داد.

سجادیان گفت: کارگاه‌های تحلیل ذینفعان، کارگاه‌های مشارکتی دلایل آتش سوزی و راهکاری که وجود دارد، آموزش گروه‌های دخیل در آتش سوزی، زنان، کودکان، کشاورزان، دامداران، دهیاران، آموزش و تشکیل تیم‌های واکنش سریع و تجهیز این تیم‌ها با وسایل کامل انفرادی تا تیمی، ایجاد منطقه قرق مردمی و ایجاد آتش بر و بستن مسیرهای قاچاق فرعی، تجهیز ۱۸ تیم در استان و ۱۰ تیم در سطح ملی، برگزاری بیش از ۱۰۰ کارگاه، همه با کمک گروه‌های مردمی و ذینفعان، به کاهش ۸۵ درصدی آتش سوزی و رکورد در مهار آتش منجر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش سوزی چشمه ریزک منطقه حفاظت شده «سیوک» بویراحمد مهار شد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش سوزی چشمه ریزک منطقه حفاظت شده «سیوک» بویراحمد مهار شد – خبرگزاری تیکسر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.